В Україні відбулося засідання Європейського Парламенту, Ради Європейського Союзу та Комісія ЄС!


Цікаво, які результати?
Про це можна спитати учасників семінару – ділової гри „Європа Майбутнього”. Гра полягала в імітації прийняття рішень в Європейському Союзі. Так, близько ста студентів із Луганської та Львівської областей зібралися, щоби обговорити майбутнє Європи, перспективи її розширення та сучасний стан України на шляху до інтеграції. Організатори семінару – Всеукраїнська молодіжна громадська організація „Українська Студентська Спілка” при підтримці Фонду імені Конрада Аденауера.
Під час самої гри, учасникам було запропоновано вирішити долю країн, які претендували на вступ до ЄС. Учасники взяли на себе складну роль керівників основних інституцій ЄС, як то: Європейського парламенту, Комісії Європейських Співтовариств та Ради Європейського Союзу.
Після цього все заворушилося. Почав обговорення Парламент, вела диспути Єврокомісія. У Раді ЄС точилися такі дебати, що учасники не хотіли розходитися на обідню перерву. А вдома вони цілий вечір розповідали батькам, що твориться під час гри й як вони вирішують проблеми загальноєвропейського масштабу.
Про перебіг подій всередині гри всіх учасників інформували новостворені "ЗМІ", які поширювали “Гарячі новини”. Так, наприклад, на Львівщині учасниками ЗМІ були професійні репортери, що дало змогу також контролювати намагання Туреччини домовитися з Європарламентом.
У відкритому змаганні, в результаті дипломатичних переговорів жодна країна не змогла добитись від членів Ради ЄС рішення про прийняття до складу ЄС. Країн вибороли кращі умови в рамках Політики Сусідства, або обіцянку розпочати переговори про членство в найближчому майбутньому – після виконання того чи іншого з Копенгагенських критеріїв. Дивно було те, що активну позицію не прийняття жодної країни взяв на себе Парламент, а Рада чи Комісія як завжди.
Після ігрової процедури знайомства присутні були ознайомлені з основною інформацією про історію Євросоюзу та його основні інституції, концепцію розширення та основні вимоги до країн – кандидатів, після чого учасники розпочали активне обговорення перспектив українських євроінтеграційних процесів. Особливе місце в дискусії молодь приділила обговоренню позитивних та негативних прогнозів стосовно майбутнього українських громадян у випадку вступу України в Євросоюз.
Безпосередня ігрова частина заходу включала в себе як рольове розігрування всього процесу подачі заявок на вступ країнами, ведення перемовин і підписання угоди про вступ.
Основна мета заходу полягала в тому, щоб розкрити для молодих лідерів процес переговорів та ухвалення рішень на міжнародному рівні, дати загальний огляд інституцій Європейського Союзу та їх функцій при прийнятті рішень про членство. Молоді люди, які були учасниками рольової гри, покращили свої знання про ЄС, навчилися аргументувати та відстоювати свої інтереси, покращили вміння публічно висловлюватись.

Bookmark and Share