Третина випускників Тернопільщини хоче власну справу


Такі дані оприлюднили фахівці обласного центру зайнятості, які упродовж двох місяців опитували цьогорічних випускників вищих навчальних закладів Тернопільщини.

– Студенти-випускники перебувають зараз на найвідповідальнішому етапі професійного самовизначення, утвердження в правильності свого вибору спеціальності, - коментує підсумки опитування директор Тернопільського обласного центру зайнятості Борис Довжук. – Відповіді на запитання анкет свідчать, що молодих людей турбує невизначеність із майбутнім місцем роботи, відсутність будь-якої перспективи на отримання житла та гарантії в отриманні стабільної зарплати. Більше третини опитуваних налаштовані на започаткування власної справи. Високий престиж для них має робота в державному секторі економіки, в комерційних структурах. Стільки ж опитаних планує після закінчення вищого навчального закладу здобути іншу освіту або виїхати за кордон. Щодо спеціальностей, то найменшою популярністю в області користуються будівництво, громадське харчування та сільське господарство. В аграрній Тернопільській області тільки трохи більше відсотка опитаних юнаків та дівчат пов'язують свою професійну діяльність із сільським господарством. Тож тут уже серйозно постає проблема забезпечення фахівців для розвитку сільськосподарського виробництва.

За словами Бориса Довжука, кажучи про майбутню роботу, випускники вузів передусім акцентують увагу на високій заробітній платі, застосуванні своїх здібностей, просуванні по службі. При середньомісячній зарплаті в області трохи менше 790 гривень лише один відсоток опитаних влаштовує зарплата до тисячі гривень. Кожен третій вважає, що зарплата має бути не меншою півтори - дві тисячі гривень. Щодо ситуації із безробіттям, то значна частина тернопільської молоді переконана, що воно повинно бути стимулом до самовдосконалення в конкурентному середовищі.

Джерело: Перший національний

Bookmark and Share