СИСТЕМУ ОСВІТИ ПОТРІБНО ЗМІНЮВАТИ !


В п’ятницю, 13 травня 2005 р. у стінах Українського Народного Дому відбулася VI сесія Чернівецької міської учнівської ради. Серед питань, внесених до порядку денного, особливо грунтовне обговорення відбулося з проблеми реформування української системи освіти та посилення ролі навчальних закладів міста у формуванні навчальних програм.
Депутати учнівської ради звернули увагу на те, що і на всеукраїнському, і на міському рівні існує багато проблем, з якими з року в рік зустрічаються учні та вчителі. Тож і пропозицій із їх вирішення не бракує. Більшість учнів переконана: головне чого не вистачає для змін - це аж ніяк не відсутність ініціативи, а збереження у суспільстві застарілого (з радянських часів) переконання: „Ініціатива завжди карається”. Вчителям та учням також не вистачає впевненості в тому, що їхні пропозиції будуть почуті і враховані.
Депутати учнівської ради знайшли спосіб подолати цю невпевненість. На їх думку, таким фактором впевненості повинен стати діалог між представниками вчителів, учнів та освітніх управлінських структур міста. Саме завдяки цьому можна розробити єдиний документ, у якому б містилися побажання до змін всіх чернівецьких освітян. Головним козирем учнів–депутатів є те, що в літку цього року вони зможуть донести позицію вчителів та учнів міста безпосередньо до депутататів Верховної Ради України, Президента України та міністра освіти України Станіслава Ніколаєнка. Така зустріч гарантовано відбудеться влітку, тому учнівська рада закликає всіх, залишивши в минулому апатію і зневіру у можливість позитивного вирішення освітянських проблем, активно взяти участь у формуванні документу, який міститиме буковинське бачення змін у освіті.
Про свою діяльність з консолідації зусиль учнів та учителів міста для спільного вирішення наболілих проблем освіти Чернівецька міська учнівська рада інформуватиме громадськість через місцеві засоби масової інформації.

Голова Чернівецької міської учнівської ради 5 скликання
Кукурудзяк Іван
58000, м. Чернівці, вул. Ломоносова,2, Український Народний Дімтел. (0372) 528059,
E-mail: ndim@west.com.ua

Bookmark and Share