ЗА БАЖАННЯМ БАТЬКІВ У ШКОЛАХ МОЖУТЬ ВВОДЖИТИСЯ НОВІ ПРЕДМЕТИ


Фахівці української середньої школи зійшлися на думці, що сучасна навчальна програма надто стандартизована та позбавлена варіативного вибору батьками бажаних предметів. Тоді як світова практика дозволяє громадськості брати участь у формуванні навчальної програми залежно від конкретних потреб, наприклад, регіону чи конкретного учня. Саме громадська організація здатна вплинути на те, аби програми народжувалися не у виключно столичних чиновницьких кабінетах, а залежно від реальних потреб. Про це розповіла Олена Онаць, президент Асоціації керівників шкіл України, шеф-редактор газети «Директор школи». Вона також зауважила, що Асоціація сприяє розвиткові освітнього менеджменту, ефективного управління школою, а крім того — підтримує учнівське самоврядування. «Наша Асоціація об’єднує прогресивних директорів шкіл, які прагнуть ефективно працювати, — стверджує О. Онаць. — Ми заснували Всеукраїнський директорський клуб, на зустрічі з яким запрошуємо повідних фахівців управління школою, проводимо конкурси «100 кращих шкіл України», «Директор рок» тощо. Для лідерів шкільного учнівського самоврядування є програма стажування при Європарламенті, Раді Європи, в Україні проводимо модельні засідання ООН, що допомагає учням впливати на роботу рідної школи, розвиває лідерські навички загалом».
У суботу директори шкіл з кожного району області, проголосувавши за створення закарпатського осередку асоціації директорів шкіл України, також обрали голову обласного та ужгородського міського осередків. Ними стали відповідно Омелян Мателешко, директор Ужгородської спеціалізованої школи-інтернату та Петро Кіндюх, директор ЗОШ № 5. Омелян Мателешко запевнив, що Асоціація сприятиме тому, щоб освітні реформи здійснювалися не «зверху», а враховували думку батьків, педагогів, учнів. Новостворена громадська організація — це, за словами О. Мателешко, і можливість отримувати грантову допомогу для розвитку шкіл, а також спосіб відстояти колег у важких ситуаціях: «Ми знаємо випадки, коли професійних керівників шкіл звільняли з роботи через наприклад політичні мотиви, що неприпустимо», — вважає Омелян Мателешко.
Олена Онаць запевнила, що Асоціація залишатиметься осторонь політичних справ: «У нас одна партія — це наші діти».
Юрій Герцог, начальник управління освіти і науки Закарпатської ОДА розповів, що попри фінансові труднощі (субвенція з держбюджету досі не надійшла) до вересня буде відкрито декілька нових шкіл, обладнано кабінети фізики та хімії в існуючих, запроваджено програму «Шкільний автобус» (9 шкіл отримають нові автобуси, придбані за кошт обласного бюджету).
Про впровадження нових предметів у середній школі, зокрема, «Християнської етики», розповів начальник управління освіти Ужгородського міськвиконкому Володимир Огар. За його словами, цей предмет викладається лише за бажання батьків, а йдеться не про релігійне, а про духовно-моральне виховання. Закарпаття вже має кілька педагогів з теологічною освітою, а ужгородський вчитель підготував спеціальний підручник.Bookmark and Share