Волинь через рік після виборів. Погляд експертів


Результати моніторингу презентували під час круглого столу, в роботі якого взяли участь представники політичних сил, громадських організацій та ЗМІ. Презентував результати роботи Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу Михайло Шелеп, керівник експертної групи. Він звернув увагу на чіткі вимоги щодо викладу інформації та встановлених вимог щодо об’єму матеріалів. Уся інформація узагальнена на систематизована у чотири розділи: «Влада і політика», «Громадянське суспільство», «Засоби масової інформації» та «Бізнес клімат».

Варто зазначити, що дослідження викликало неабияку зацікавленість серед громадськості, адже подібний аналіз ситуації в області проведено вперше. А тепер про зміст розділів.

У розділі «Влада і політика» було представлено реальний баланс влад між облдержадміністрацією та облрадою, Луцьким міським головою та радою, визначено осіб, яких можна віднести до представників політичної еліти. Озвучуючи позицію стосунків у розрізі «Центр (Київ) - регіон», Михайло Шелеп, зазначив, що незважаючи на те, що «помаранчеве забарвлення» регіону може не влаштовувати Уряд і накладати свій відбиток на ставлення Центру до регіону, обласна влада справляється з виконанням покладених на неї завдань та змогла досягнути позитивних тенденцій в соціально-економічному розвитку регіону. Відсутність тиску урядом на місцеву владу, можливо, зумовлена меншою важливістю ролі регіону в контексті всієї країни, - вважають експерти Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу.

У розділі «Громадянське суспільство» експерти перерахували найрезонансніші ініціативи та події за участі НДО, звернули увагу на публічність та відкритість громадського сектору Волині.

Особливості медіа-простору Волині представлені у третьому розділі моніторингу, в якому окрім впливовості та тиражів, подано результати дослідження популярності друкованих ЗМІ та місцевих каналів серед жителів регіону, проведені Агенцією соціального аналізу «Соціум ХХІ» у 2006 році.

«Бізнес клімат» області визначався за такими критеріями: наявність бізнес-структур, участь іноземного капіталу, рівень розвитку приватної ініціативи, факти втручання влади в роботу бізнесу (політична заангажованість), наявність фактів рейдерства.

Експертами центру було визначено основні тенденції в господарському секторі. Як зазначив Михайло Шелеп, економіка Волинської області динамічно розвивається, найбільший прогрес спостерігається у машинобудуванні, будівництві, харчовій промисловості. У 2006 році обсяг іноземних інвестицій, залучених в економіку Волині, зріс у 15, 1 рази порівняно з 2005. Конфлікти з переділу власності в області теж мали місце, але їх масштаби в порівнянні з іншими регіонами незначні. Варто відзначити, що за 2006 рік, підприємства області отримали позитивний фінансовий результат – 335, 2 млн. грн. прибутку. Питома вага підприємств, що спрацювали прибутково, становила 66, 4 відсотка. У розділі перераховані усі провідні підприємства Волинської області, частина з яких успішно діє за межами обласного центру.

Як зазначив керівник проекту, голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив, Ігор Когут, проект «Україна: рік після виборів. Моніторинг регіонів» здійснюється у 10 регіонах: Волинській, Львівській, Вінницькій, Одеській, Донецькій, Сумській, Чернігівській, Черкаській, Харківській та Херсонській областях України. Основною його метою є аналіз динаміки та тенденцій регіонального розвитку, аби краще зрозуміти процеси, які відбуваються в країні на регіональному рівні та їх впливу на національний. Після проведення презентацій аналітичних матеріалів в усіх вищезазначених регіонах, у Києві відбудеться презентація загальноукраїнського звіту, який буде оприлюднений на сайті Лабораторії та видрукуваний у вигляді брошури для поширення серед представників громадськості та владних органів.

Щоб отримати результати регіонального моніторингу «Волинська область: рік після виборів», варто звернутись до Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтинг за телефоном (0332) 788289 або е-mail: centre_paec@yahoo.com.

Оксана Прокопчук

Bookmark and Share