Всеукраїнський автобусний тур «ВСІ РІЗНІ – ВСІ РІВНІ»


29червня – 5липня – автобусний тур
5липня – 7липня – Міжнародні молодіжні муніципальні слухання (м.Комсомольск, Полавська обл.)

Мета проекту:
- надати інформацію молоді з малих міст в регіонах про європейські та національні молодіжні програми,
- залучити молодь до суспільного молодіжного руху, мотивувати та надати можливість реалізовувати свої проекти,
- боротьба проти дискримінації, за толерантність і Права людини

Проект реалізується в три етапи:

1) розповсюдження інформації про Кампанію з різноманітності, прав людини та участі серед мешканців невеликих регіональних міст України та підтримка молодих лідерів: всеукраїнський автобусний тур “Всі різні – Всі рівні” охопить всі 11 областей України (Київська, Житомирська, Вінницька, Черкаська, Кіровоградська, Миколаївська, Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Сумська, Чернігівська). Головна ідея автобусного туру – розповсюдити серед мешканців маленьких міст інформацію про європейські цінності, механізми захисту прав людини, а також про основні цілі Кампанії щодо різноманітності, прав людини та участі. По прибутті в місто або в селище команда робить презентацію Кампанії, зустрічається з представниками місцевої влади та громадських організацій, щоб оцінити, наскільки ефективно впроваджується молодіжна політика в їхньому місті, які дії вони впроваджують проти дискримінації меншин, як захищені права вразливих категорій суспільства, а також радить, яким чином можна покращити ситуацію, якщо необхідно. Також команда зустрічаються з представниками масмедіа та проводить міні-тренінги для молодих лідерів, учнів та студентів, організовує вуличні дійства. Після чого вони забирають із собою одного заздалегідь обраного учасника та продовжують свій маршрут. Кожен з 5 автобусів проїде через 5 міст, таким чином 25 міст буде приймати участь в реалізації кампанії, а загальна кількість лідерів Кампанії становитиме 40. Автобусний тур відбуватиметься з 29 червня по 5 липня 2007 р.

2) тренінги для молодих лідерів та підвищення рівні мотивації та зацікавленості в роботі з Кампанією. 5 липня автобуси з усіма учасниками автобусного туру повернуться до м.Комсомольск (Полтавська обл.) на Міжнародні молодіжні муніципальні слухання (МММС-2007), основним робочим документом яких є Переглянута Європейська Хартія про участь молоді у процесах прийняття рішень на місцевому та регіональному рівнях. На Слуханням вони познайомляться з молодіжними лідерами України та Європи – представниками молодіжних громадських організацій, студентського самоврядування, молодими депутатами. На МММС будуть присутні представники Германії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Молдови, Білорусі, Росії, Грузії, Арменії, Азербайджану. Робоча мова МММС - російська
В програмі МММС:
Лекційна програми (запрошені представники Директорату Молоді та спорту Ради Європи),
Тренінги за тематиками (запрошені тренери Ради Європи)
- різноманітність (між культурний діалог, інтеграція людей з обмеженими можливостями, запобігання всім формам дискримінації, толерантне відношення до всіх груп ризику і т.д.)
- права людини (Європейські цінності щодо прав людини, підвищення усвідомлення та знань про права людини серед молоді різних регіонів, механізми захисту прав людини)
- участь (залучення середніх представників молоді до молодіжного руху, підвищення молодіжної активності, мотивація, розповсюдження інформації про молодіжні обміни і т.д.)
Робота в комітетах за 9 тематиками. До роботи кожного комітету будуть залучені експерти: юристи, представники ЗМІ, носії іноземного досвіду, молоді представники влади та інші. Основна ціль роботи в комітетах – випрацювати малобюджетні проекти, які учасники можуть виконувати до кінця року в своїх НГО, університетах, школах. Також є й інші цілі – навчити молодих лідерів співпрацювати з місцевою владою, навчити основам фандрейзингу.

3) координація та моніторинг процесу реалізації Кампанії по всій Україні:
Всі учасники стають членами Всеукраїнської мережі Кампанії “Всі різні – всі рівні”. Протягом місяцю після тренінгу вони отримають посібник з інформацією про те, як написати проект, як знайти гроші, як залучити волонтерів, як реалізовувати та проводити моніторинг проекту. Також посібник міститиме всі ті мало бюджетні проекти, які учасники розробили на тренінгу. Кожен лідер має реалізувати як мінімум три малих проекти протягом наступного року (до теми кожного комітету). Організаційний комітет мережі надаватиме будь-яку експертну підтримку, допомагатиме співпрацювати з місцевою владою (наприклад, писати листи підтримки), буде постачати необхідну кількість літератури та сувенірів, проводити моніторинг проектів та розповсюджувати інформацію серед членів мережі про найкращі проекти. Більшість членів мережі отримують призи та матимуть змогу відвідувати європейські події з рекомендацією від Національного комітету в Україні. Також вони братимуть учать поза конкурсом в інших проектах в рамках кампанії “Всі різні – всі рівні”, як то Симпозіум молодіжних лідерів країн Ради Європи, Інтеграційний форум для людей за особливими потребами “Ти можеш – ти переможеш”.До уваги молодіжних НГО в малих містах!
(Київської, Житомирської, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Дніпропетровської, Харківської, Полтавської, Сумської, та Чернігівської областей)
Ми пропонуємо вам стати нашими партнерами та координувати проведення проекту в своїх містах!
(дедлайн для партнерів – вечір вівторка, 22травня)

До обов’язків локальних координаторів входить:

Підготовчий етап:
- детально вивчити інформацію про Кампанію «Всі різні – всі рівні» та про проект «Автобусний тур» (інф. Буде надана);
- зав’язати контакти з місцевою владою (буде надано листа з Міністерства сім’ї, молоді і спорту, представники влади знатимуть про візит);
- зв’язатися з молодіжними НУО в своєму місті, зібрати матеріал з реалізації молодіжної політики (для подальшої презентації на круглому столі та на МММС-2007);
- організація круглого столу (стати ведучим або знайти його);
- проконтролювати умови проживання команди автобусного туру;
- розповсюдити інформацію про автобусний тур (буде вислано плакати).

Основний етап:
- зустріч автобуса в своєму місті;
- запрошення представників молодіжних НУО на круглий стіл та вуличну акцію;
- зв’язатися з місцевими ЗМІ, запросити на круглий стіл та вуличну акцію;
- надати допомогу в проведенні вуличної акції;
- забезпечити появу інформації про автобусний тур в місцевих ЗМІ (моніторинг публікацій, мати номери видань, що освітили подію);
- бути готовим взяти участь (або делегувати представника від міста) в МММС в м.Комсомольск 5-7липня 2007.

Завершальний етап:
- виїхати самому (або делегувати представника) з автобусом на подальший маршрут в наступні міста;
- взяти активну участь в МММС-2007 ;)


Мотивації для роботи локальним координатором!

Участь в МММС-2007 в м.Комсомольск координатора або його представника ПОЗА КОНКУРСНИМ ВІДБОРОМ:
можливість познайомитись та поспілкуватись з молодіжними лідерами з 17 областей України, а також з делегаціями з Німеччини, Польщі, Латвії, Естонії, Литви, Росії, Білорусії, Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану;
стати учасником тренінга з лідерства.

Участь в наступних проектах в рамках Кампанії «Всі різні – всі рівні» ПОЗА КОНКУРСНИМ ВІДБОРОМ:
Міжнародний семінар «Молодь об’єднує Європу» (вересень 2007 р., Євпаторія)
Міжнародний симпозіум «Огляд молодіжної політики в ЗМІ» (лютий 2008, Київ)
Інші проекти всеукраїнського та місцевого масштабу.

Забезпечення матеріалами (посібники з лідерства, база проектів, тренінг-довідники, база донорів) для активної реалізації проектів в своєму місті.
Членство у Всеукраїнській мережі молодіжних лідерів «Всі різні – всі рівні» (забезпечення роздатковими матеріалами з тематики Кампанії, підключення до інформаційної розсилки).
Рекомендації від Національного комітету Кампанії «Всі різні – всі рівні» для участі у всеукраїнських та міжнародних заходах (тренінгах, конференціях і.т.п.) (участь безкоштовна)
Допомога від Національного комітету в реалізації проектів (листи рекомендації, методична допомога)


Партнери:

Рада Європи
Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту
Національний комітет «Всі різні – Всі рівні» в Україні
Фундація «Україна – США»
Київський міський центр соціальних служб для молоді
ВМГО «Українська студентська асоціація”
Всеукраїнський парламент дітей
Міжнародна ГО ”Школа рівних можливостей”
“Молодіжний демократичний центр” (м.Комсомольськ), Дорадчий орган при міському голові «Молодіжний депутатський клуб»
Міжнародний правозахисний рух


Для отримання більш детальної інформації прохання звертатися до
координатора проекту Сергія Гончарова:
+38-067-960-11-69
Sergiy.goncharov@gmail.com

або Марії Богуслав – Генерального секретаря Національного комітету Європейської Кампанії «Всі різні – Всі рівні» в Україні
Тел. +38-044-528-37-24
Факс.+38-044-528-37-33
Моб. +38-050-387-80-26
bogus-love@mail.ru
nccukraine@ukr.net
www.ADAE.org.ua

Оксани Шестаки – менеджера з проектів
Національного комітету «Всі різні – всі рівні» в Україні
+38 096 367 10 68
oksanashestaka@gmal.com
Bookmark and Share