Публічні дебати у Луганську


Дебати пройшли у рамках проекту Східноукраїнського центру громадських ініціатив “Влада та місцеві громади: діалог заради успіху адміністративно-територіальної реформи на Луганщині” (реалізується за підтримки Фонду «Євразія») на кошти USIAD. Головна мета заходу – сприяння публічному вияву позицій мешканців Луганської області стосовно адміністративно-територіальної реформи.

Публічні дебати почались із виступів двох попередньо сформованих команд дебатантів-експертів. Серед учасників були представники обласної, районних рад і адміністрацій, викладачі та студенти ВНЗ, журналісти, громадські та політичні активісти з Антрацитівського та Старобільського районів, з Луганська.

Перша команда дебатантів відстоювала тезу про те, що адміністративно-територіальна реформа є шансом для України. Серед основних аргументів дебатантів були недосконалість існуючого територіального устрою, необхідність економічних і соціальних перетворень на місцях, потреба скорочення надмірної кількості державних службовців.

Друга команда відстоювала тезу про загрозу провадження адміністративно-територіальної реформи. Вони висловили побоювання щодо федералізації України, занепаду малих громад, високих витрат, яких потребує процес реформування, а також розкрадання цих коштів.
В ході другої частини дебатів звучали питання та виступи із зали. Піднімались проблеми щодо витрат на утримання адміністративних апаратів на місцях, недосконалого адміністративно-територіального устрою м. Луганська, зокрема, наявність у його складі трьох інших населених пунктів. Присутні висловлювали також епатажні порівняння проекту адмінреформи із Конституцією Пилипа Орлика, гіпотези про безпосередній зв’язок кількості поголів’я корів та впровадження реформи та пропозиції представникам місцевих організацій політичних партій підвищувати рівень народжуваності власною активністю.
Протягом заходу складено докладний протокол. Зібрана у такий спосіб інформація буде узагальнена та передана до Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, членам постійного комітету з питань будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, до секретаріату Президента. Виступи дебатантів, найцікавіші витяги з протоколу складуть брошуру «Адміністративно-територіальна реформа: бачення місцевих громад Луганщини».
Фіналом публічних дебатів стало загальне голосування присутніх на підтримку першої чи другої команди дебатантів. За підрахунками організаторів голоси розподілилися майже навпіл.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив висловлює подяку керівництву Луганського національного педагогічного університету за надання приміщення для проведення дебатів.

Джерело : Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Автор : Зоряна Єгорова

Bookmark and Share