Буковинські “нашоукраїнці” заохочують молодь не забувати традиції предків


Цього року конкурс проходив удев’яте. Відбувся він за підтримки управління у справах сім’ї та молоді ОДА, обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та депутатської фракції «Наша Україна» в Чернівецькій міській раді.

Організатор конкурсу Тамара Мінченко, методист українознавства Обласного інститут післядипломної педагогічної освіти, член Ради міської організації Політичної Партії «Наша Україна», розповіла, що у конкурсі на обласному рівні беруть участь найкращі учнівські колективи українознавців зі шкіл всіх районів області. Вони проходять попередній відбір на рівні району. Учні разом з вчителями українознавства готуються до цієї події протягом усього року. Вивчають пісні, досліджують звичаї та обряди рідного краю, готують яскраві номери-вистави, розробляють костюми, які б були автентичними і відповідали тій місцевості яку представляє конкурсант. Загалом, проводиться величезне етнографічне дослідження значення якого для збереження культури українського народу важко переоцінити.

Цього року гран-прі конкурсу здобув ансамбль «Черемош» Вашківецької загальноосвітньої школи, але жоден колектив не залишився без відзнаки членів журі. Всі ансамблі отримали подарунки від Чернівецької обласної державної адміністрації. Отримали всі колективи від фракції «Нашої України» в Чернівецькій міський раді і четвертий випуск науково-методичного віснику „Українознавство в системи освіти Буковини”, які вручив їм член фракції Володимир Бешлей. Ця книга буде корисною всім вчителям українознавства у підготовці та проведенні не лише уроків, але і виступів на подібних конкурсах.Bookmark and Share