ХАРКІВСЬКІ НАЦІОНАЛІСТИ ВЛАШТОВУЮТЬ ПАМ'ЯТЬ ГОЛОВНОКОМАНДУЮЧОГО УПА РОМАНА ШУХЕВИЧА


Розпочалася акція траурною паніхідою, котру відслужив Владика Харківський і Полтавський Митрополит Ігор Ісіченко. Далі з промовами виступили лідери партій та організацій, приймавших участь в акції. В цих промовах прозувчали дуже патріотичні слова, заклики до подальшої боротьби. Заступник голови ХОО УНП Віктор Козоріз сказав: “Український націоналіст—це той, хто знає та шанує свою історію”, а наша історія—це історія ОУН УПА, бо саме вояки УПА поклали свої голови за нашу Україну.

Молодь представляв голова ХОО МНК Олексій Слободянюк, в своїї промові він звертався до історії інших держав, відшукуючи приклади жертовної боротьби, схожі на боротьбу УПА. Наприкинці свого виступу разом з іншими молодими націоналістами Олексій прочитав Молитву Українсьго Націоналста. На тому мітинг повинен був закінчитись, але незаплановано виступив представник “Справжньої Міської Варти”.

Мітинг завершила В. Овод з Просвіти, вона запропонувала всім заспівати українські повстанські пісні такі, як “Ген, на Півночі, На волині” та інші.

Україна є єдиною від Сходу до Заходу, ми маємо єдину історію, єдиних героїв. Ця акція є прикладом того, що й в Харкові існують справжні українські націоналісти, хоч їх зовсім не багато, що вони знають та шанують свю історію.

Історична довідка: Роман Шухевич, головнокомандуючий УПА, член галицького крайового проводу ОУН(б), потім (з осені 1943 р.) –генерал-хорунжий, головнокомандувач УПА, голова Секретаріату УГВР. 5 березня 1950 р. був вбитий службами НКВД в с. Білогорща під Львовом.

Контактна особа: Середкіна Анастасія
моб.: 8-093-980-39-37


Bookmark and Share