Міністр закордонних справ Тарасюк зустрівся з Національним Альянсом і Молодим Фронтом (Білорусь)


13 травня відбулась зустріч міністра зовнішніх справ Бориса Тарасюка з лідером Національного Альянсу Ігорем Гузем та представником Молодого Фронту (Білорусь) в Україні Ігорем Щекаревичем. На зустрічі окрім Ігоря Гузя були присутні інші затримані в Білорусь 26 квітня українці.

Під час зустрічі обговорювалось питання про затримання українців 26 квітня. Борис Тарасюк розповів про роботу МЗС в напрямку звільнення українців. Голова Національного Альянсу Ігор Гузь подякував міністру за підтримку, особливо відзначивши роботу консула України в Білорусі Василя Сердеги. „Підтримка МЗС дуже відчувалась”, - наголосив Ігор Гузь.

Члени Національного Альянсу підняли питання про скасування рішення про їх депортацію з Білорусі. Міністр Тарасюк пообіцяв докласти всіх зусиль для позитивного вирішення питання, навіть якщо для цього прийдеться звертатись до ООН.

Міністра зацікавила ідея білорусько-українського координаційного центру, створення якого ініціює Національний Альянс. Особливо Борис Тарасюк висловив підтримку ідеї надання навчальних місць в українських ВНЗ для представників білоруської опозиційної молоді, що підпала під репресії на Батьківщині. Це питання міністр взяв під свій контроль.

Ігор Гузь поінформував міністра про плани організації щодо поглиблення співпраці з білоруською опозицією, зокрема про найближчі поїздки членів НА до Білорусі.

Міністр Тарасюк підкреслив, що у випадку, якщо білоруська сторона вдасться до дій, які мали місце після подій 26 квітня в Мінську, позиція України буде принциповою. МЗС України вживатиме заходів, аналогічних до тих, що застосовувались для вирішення вище згаданого інциденту.

Інформ-відділ Національного Альянсу
www.National.org.ua

Bookmark and Share