Школа самоврядування відбулась


«Наразі основні заходи щодо студентського самоврядування відбуваються в Києві, тому дуже добре, що ми присутні саме на регіональній школі зі студентського самоврядування. Я вважаю, що найближчим часом було б непогано провести такі школи по всіх куточках України»
Шуст Н.Б., заступник диретора
департаменту вищої освіти МОН


Перша регіональна школа Всеукраїнської студентської ради «Напрями діяльності органів студентського самоврядування» не випадково відбулась наприкінці травня в Харкові. По-перше, було потрібно навчити обласних координаторів ВСР їх обов'язкам, по-друге, студентський актив міста Харкова його основним напрямам діяльності, а по-третє, на прикладі одного регіону показати, що студентське самоврядування - це не привілей лише Києва і заходи можуть відбуватися по всіх областях. Забігаючи наперед хочеться повідомити, що більшість областей вирішила провести у себе подібні Школи зі студентського самоврядування.
А тепер як воно все було.
18 травня 2007 року. Відкриття Школи за участю представників адміністрації Харківського національного економічного університету, бо саме в цьому гостинному університеті відбувалися основні заходи Школи, представників управлінь зі справ сім'ї та молоді і освіти та науки, заступника голови Секретаріату ВСР. Всі з присутніх відмітили необхідність законодавчого забезпечення діяльності ОСС, проведення соціальних проектів та виховання нового покоління лідерів студентського самоврядування.
Далі розпочалися тренінги. «Лідерство в студентському середовищі» змінило свій формат проведення, бо якими рисами повинен володіти справжній лідер всі вже знають, а як застосувати ці знання - ні. Підсумком роботи тренінгу став тезис, проголошений Єрмаченко В.Є., проректор з виховної роботи ХНЕУ, що лідер - це людина, яка бере на себе відповідальність за всю команду, в усіх проектах виступає «першопрохідцем», і допомагає кожній людині в команді розвити навички лідера.
Другий тренінг був менш консервативним. Тренінг «Проведення культурно-масових заходів», який вів Казаков Михайло, примусив поміркувати на скільки ті заходи, що вже багато років проводяться в університетах цікаві студентству. Було також запропоновано проведення мало бюджетних акцій, які викликають неперевершений ефект, такі як флешмоб, квест, достатньо лише ввімкнути креатив.
19 травня 2007 року. До роботи Школи долучаються Шуст Н.Б., заступник директора департаменту вищої освіти МОН, Слободяник І.Л., радник Міністра, та Шемаєв В.В., голова секретаріату ВСР. Найяскравіші враження ранку - тренінг зі створення команди, в якому всіх присутніх розділили на 5 команд і сказали, що відтепер вони - парламент і представляють політичні партії (Партія Студентів, Екологічна партія, Партія правозахисників, Партія безробітних та Партія бізнесменів). Як потім сказав тренер, в його житті саме в цій аудиторії вперше до початку обговорення проекту бюджету, «партії» висловили бажання об'єднатися в ЄДИНУ коаліцію.
Надалі були збори обласних координаторів ВСР та зустріч за круглим столом зі студентським активом Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна. Студентство винесло на розгляд Наталії Борисівни нагальні проблеми та питання, а вона в свою чергу запропонувала допомогу у вирішенні цих проблем, виказала власне бачення розвитку студентського самоврядування та прийняла активну участь в обговоренні проекту типового положення про студентське самоврядування.
20 травня 2007 року. Останнє засідання обласних координаторів і саме на нього одразу після Лондону прибула Лаган Оксана, яка у складі української делегації перебувала на V Конференції Міністрів освіти європейських країн (Болонський процес) «На шляху до європейського розвитку вищої освіти: відповіді на виклики глобалізації». Вона зазначила, що саме в українського студентства є багато привілеїв, один з яких - практичне бачення реалізації реформ вищої освіти, а не теоретичне, як це є у європейських студентів. Також українці мають великий інтелектуальний потенціал і його потрібно розвивати і застосовувати на благо рідної держави і власного розвитку.
Отже, школа дала головне - досвід для подальшого розвитку студентського самоврядування як на регіональному рівні, так і на всеукраїнському для учасників та чіткий план дій для координаторів.

Якуніна Наталія, голова оргкомітету


Bookmark and Share