Проект Європейського союзу “Громадянська освіта - Україна” розпочав заходи в рамках створення демократичної школи


Завдання Програми «Демократична школа»:

1. сприяти внутрішньому та зовнішньому розвитку шкільної громади через зміцнення зв'язків учасників навчально-виховного процесу та розвиток спільних ініціатив,

2. стимулювати шкільне лідерство задля розвитку демократичних ініціатив,

3. зміцнити та розвинути існуючі демократичні інститути шкільного самоврядування,

4. сприяти зростанню ролі шкільної громади у громадському житті населеного пункту.

Для участі у першому семінарі з числа шкіл пілотних Волинської, Херсонської, Вінницької областей та м. Київ, відповідно до поданих заявок було відібрано 6 шкільних команд (НВК № 30 м. Вінниця, Ліцей 3 100 «Поділ» та Київська гімназія Східних мов м. Київ, ЗОШ Дубечна та Ківерська ЗОШ Волинської обл., Чкалівська ЗОШ Херсонської області). Кожна команда представлена учнями, педагогами, шкільними адміністраторами та представником батьківської громади. Впродовж 6 місяців планується провести ще два навчальних семінари з розвитку демократії у шкільній громаді, здійснювати кваліфікований супровід діяльності шкільних команд та налагодити обмін досвідом між учасниками.

Учасники першого семінару – педагоги, учні, батьки, представники громадськості мають обговорити якість їхніх шкіл та їхню готовність відповідати запитам суспільства у різних сферах: школа, як місце навчання та роботи, школа, як місце виховання та розвитку, школа, як осередок культури місцевої громади тощо. Учасники програми сподіваються, що отриманий в результаті роботи у програмі досвід стане надбанням всіх шкіл України.

Результати і надбання цієї програми будуть обговорюватися на конференції проекту у грудні 2007 р.

За докладнішою інформацією про проект, будь ласка, звертайтесь:

Девід Ройл, Міжнародний керівник команди, проект „Громадянська освіта – Україна”

компанія “Cambridge Education”

тел.: (+380-44) 4665467; 2386389; 5685780; факс: (+380-44) 2308102 E-mail: David.Royle@ced.kiev.ua

Bookmark and Share