Акція – реквієм „Я пам`ятаю, а ти ?”


В другою неділю травня, світова спільнота відзначалє Всесвітній день пам`яті людей, померлих від СНІДу. В 52 містах України в цей день проводяться акції під гаслом „Я пам`ятаю, а ти ?” Метою акції є привернення уваги суспільства та уряду до проблем пандемії ВІЛ/СНІДу та формування толерантного ставлення суспільства до ВІЛ – позитивних людей.

Управління у справах сім`ї та молоді Хмельницької міської Ради, Центр соціальної допомоги молоді, Всеукраїнська Мережа ЛЖВ (людей, які живуть з ВІЛ), Хмельницька асоціація сприяння вирішенню проблем наркоманії та СНІДу „Вікторія”, Університет „Україна”, Хмельницький християнський благодійний центр реабілітації та соціальної адаптації алко – та наркозалежних „Нове життя” та молодіжне об`єднання „Пробудження” провели щорічну акцію – реквієм „Я пам`ятаю, а – ти?” , приурочену Всесвітньому Дню пам`яті людей, померлих від СНІДу, яка відбулася 15 травня о 17.00 год. в парку ім. Івана Франка.

Студентами – волонтерами в публіцистичній виставі „Монолог дитини” була висвітлена проблема ВІЛ/СНІДу в контексті сучасності світу, України, нашого міста.

В програмі акції брали участь:

• Музичний гурт „Територія Світла”
• Реабілітаційний центр „Нове життя” з виставою „Любов батька”.

Театралізоване дійство супроводжувалось розповсюдженням буклетів інформаційно – профілактичного напрямку „Все, що ви хотіли знати про ВІЛ/СНІД, але не наважувались запитати”.
Акція – реквієм завершилась пам`ятним ходом зі свічками до меморіального каменю, демонстрацією КВІЛТІВ (тканина 1 на 2 метри, яка робиться на пам`ять про померлого від СНІДу) та хвилиною мовчання в пам`ять людей, померлих від СНІДу.

Страшні цифри:
Населення України 48 млн., ВІЧ інфікованих – 1 млн. У м. Хмельницькому на обліку ВІЧ позитивних 840 чол., реальна цифра на багато більша! Від СНІДу померло в місті Хмельницькому близько 100 чоловік, з них 13 діти.

Bookmark and Share