Кожна третя особа в Дніпропетровській області має вищу освіту


Кожна третя особа в Дніпропетровській області має вищу освіту. Цей показник свідчить про важливу роль освітянської галузі для дніпропетровців. Тому перший обласний освітянський форум «Якісна освіта – основа розвитку суспільства» має в першу чергу практичне значення для представників освітніх організацій. Форум проводився за участю голови облдержадміністрації Надії Дєєвої та керівників області.

Ця зустріч стала черговою нагодою для взаємного обміну здобутків вчителів у вихованні дітей, у розробці нових методичних підходів, для вдосконалення навчального процесу та вирішення проблем, які виникають на шляху шкільної науки.

Надія Дєєва наголосила, що стан освіти в області набагато кращий, ніж в інших областях. Так, на Дніпропетровщині функціонує близько 1010 шкіл, що є вдвічі більше ніж, наприклад, у Запорізькій, Кіровоградській та Миколаївській. Рівень наповнюваності освітніх закладів в області є вище середнього і на 30% більший, ніж у сусідніх областях.

Заступник голови облдержадміністрації Євген Бородін, підбиваючи підсумки навчального року, зазначив, що дніпропетровські учні постійно посідають призові місця в олімпіадах різного рівня. Зокрема, цього року на Всеукраїнських олімпіадах 5 учнів посіли перші місця, 15 учнів стали призерами. Отримали свої винагороди за сумлінну працю і вчителі. Шестеро вчителів Дніпропетровщини здобули звання “Вчитель року”.

Сьогодні в області завершено комп’ютеризацію сільських шкіл, селам виділено 35 автобусів для перевезення дітей, вдосконалено роботи шкільних їдалень. У планах керівництва області - на цих досягненнях не зупинятися. Зведення нових дошкільних закладів, підключення до мережі інтернет, підвищення рівня мовної підготовки – це далеко не весь перелік заходів, які повинні втілити в життя керівники регіону.

Мали змогу взяти слово і вчителі, які розповіли про стан шкільної науки у місті чи селищі. Зокрема, прозвучала пропозиція щодо створення регіонального освітянського телеканалу.

Цікаву думку висловив заступник директора з науково-методичної та експериментальної роботи навчально-виховного об’єднання №136 Олександр Марусов: “Дуже добре, що на цьому форумі присутні представники дошкільних закладів, шкіл та вузів. Тому що тісного зв’язку між школами та вузами немає. Це, на мій погляд, сталося через введення незалежного тестування. Можливо на форумі представники середньої та вищої школи домовляться між собою та в подальшому плідно співпрацюватимуть”.

Приємним подарунком у рамках форуму стало присвоєння 18 жінкам почесного звання “Матері-героїні”. Надія Дєєва вручила їм свідоцтва, нагрудні знаки та цінні подарунки.

Bookmark and Share