Євроавтобусом з Волині через Київщину і Харківщину на Донеччину і назад – шлях Європи до України


Проект реалізується в рамках програми Фундації Стефана Баторія (Польща) „Партнерство громадських ініціатив — Німеччина–Польща–Україна”, котрий організований і фінансований спільно з Фундацією Роберта Боша (Німеччина) та ПАУСІ (Україна). Ініціатором і головним партнером проекту в Україні є Харківська обласна молодіжна організація «Фундація Регіональних Ініціатив». Головним польським партнером є Фундація iм. Казімєжа Пуласкєго та молодь з організації «Форум молодих дипломатів» (Варшава). Головним німецьким партнером є Форум Європейських рухів „Молодь створює Європу” (Берлін). Міністерство закордонних справ України здійснює патронат заходу.
На даний момент делегація у складі 6 поляків, 5 німців, 1 голландця та 4 українців вже проїхала Україну із заходу на схід, провела 3 дні у Волинській, 2 – у Київській, 5 – у Харківській областях, тепер перебуває на Донеччині.
На Волині учасники відвідали кілька невеличких міст і сіл, серед яких Ківерці, Піддубці. Там вони відвідали школи, брали участь у святкуванні Днів Європи, круглому столі „Майбутнє Європи. Перспективи”, долучилися до проведення конкурсів на європейську тематику. Не менш насиченою була і програма у Луцьку: візит до Центру європейської інформації, святкування Днів Європи у Військовому ліцеї, інтелектуальні ігри та дискусії на європейську тематику в кількох міських школах, а на додачу екскурсія до Замку Люберта – визначної пам’ятки історії та архітектури Волині.
План перебування пасажирів Євроавтобусу у Києві довелося змінювати в останні дні підготовки проекту, адже День Європи в столиці, у якому, власне, і збиралися взяти участь іноземці, раптово перенесли. Тому учасники мали змогу трохи перепочити, познайомитися із Києвом, оглянути історичні пам’ятки столиці, помилуватися весняними краєвидами Дніпра.
Пункти призначення на Харківщині – Богодухів, Чугуїв, Харків, Балаклея, Ізюм. Ці дні були більш ніж насиченими – зустрічі з абсолютно різними людьми, починаючи від школярів, і закінчуючи головами райдержадміністрацій, обласного та районних управлінь у справах сім’ї та молоді, участь у заходах, організованих школярами місцевих шкіл, концертах, інтелектуальних конкурсах, тощо. У Харкові учасники „Євроавтобусу” взяли участь у роботі Міжнародного молодіжного форуму „Молодь у 21 столітті”. Окрім них, у форумі брали участь представники молодіжних організацій з Харкова, Херсона, Луганська, Донецька, Тернополя та кількох регіонів Російської Федерації. Увечері на усіх учасників форуму чекала святкова вечеря і справжня інтернаціональна вечірка.
Знайомство з Донецькою областю розпочалося з міста Святогірськ, мальовничого куточка східної України, де учасники взяли участь у семінарі-тренінгу, а також мали можливість трохи відпочити після тривалої подорожі (чи то перед подорожжю, що чекає їх попереду).
Загалом протягом проекту у 12 містах обласного статусу відбулися та ще відбудуться невдовзі молодіжні форуми локального та міжнародного рівнів, інформаційні дні Європейського союзу, семінари і тренінги для молоді, конференції, концерти, зустрічі делегації в школах, культурних установах, місцевих адміністраціях, тощо.
Всі ці заходи мають на меті надати можливість молоді з невеликих міст поспілкуватися та спільно провести час із молоддю з Німеччини та Польщі, отримати інформацію про Європейську спільноту. За результатами проекту буде створений документальний фільм про подорож.

Марина Цапок
Bookmark and Share