НА-Житомир: Зробимо країну Україною!


Проводячи акцію, ми прагнули допомогти людям, які б хотіли розмовляти українською, але не наважуються, бо соромляться російськомовної байдужої частини населення, яка є результатом радянської системи зомбування та пострадянської системи освіти, що штовхає людей відмовлятися від мови своїх дідів, своєї землі, від культурних цінностей своєї Батьківщини.
Ми не чекаємо чудес від політиків, а починаємо з себе – вільних громадян, які усвідомлюють відповідальність за долю незалежної України і готові своїми діями забезпечити українськії мові гідне життя на своїй землі.
За вже встановленою традицією, перед концертом волонтери роздали житомирянам п’ять тисяч брошур-порадників, які допоможуть частіше користуватися українською або взагалі перейти на неї та переосмислити її значення в нашому житті. Апогеєм акції стали музичні гурти "Гуляйгород", "ФлайZzZа", "Мотор’ролла" та Ot Vinta!, музики Володимир Кушпет та Сергій Захарець, які під час проведення концерту закликали житомирян не бути байдужими…
Результатом акції стало підвищення рівня усвідомлення молоддю значення ідеї національного самоідентифікування. Громадяни, які можуть або хочуть спілкуватись державною мовою в російськомовному оточенні, почали відчувати себе більш впевнено та комфортно. На вулицях Житомира частіше чутно українську мову.
Але боротьба ще не закінчена, пострадяньська рабська філософія ще не поборена, почуття байдужості і відчуття непотрібності ще не знищені в умах українців. Ще багато часу та сил ми покладемо у боротьбі за Україну, у боротьбі проти інформаційної війни, нав’язування низьких моральних та культурних цінностей, у боротьбі за самоідентифікацію українців як єдиної, цілісної, незалежної нації світу.

Сергійко Марія

Bookmark and Share