День міста Новий Розділ під грецьким прапором. Святковий репортаж


Розпочалось святкування з футбольного матчу “Євро-2007” на призи благодійного фонду “Парфенон”, в запеклій грі зійшлося шість команд – підприємців Нового Роздолу – “Металіст”, команда депутатів Новороздільської міської ради, службовців міської ради, освітян міста, журналістів провідних львівських видань “Гопак” та Новороздільського ліцею. Цікаво, що команду службовців міської ради очолив сам міський голова Нового Роздолу Володимир Туз та його заступник Олег Шайнога. За підсумками змагань кращими стала команда “Металіст” і “освіта”, відповідно перше та друге місця, бронза дісталась Новороздільському ліцею.
Другий день святкувань, субота, розпочалась ярмарком молодіжних громадських організацій міста: станиця “Пласту” м. Новий Розділ розпочала свою презентацію акцією “віртуози велосипеда” та розбили неподалік своєї пластової домівки наметовий табір під гучною назвою “Європейський вибір молоді – скаутинг”, Українська народна молодь пропонувала новороздільцям своєю рукою проголосувати за європейські стандарти життя в місті, лишивши відбиток своєї руки на великому аркуші паперу, який був встановлено під краєвидами європейських міст та не зовсім приглядних краєвидів Розділля під гаслом “Хочеш жити в Європі – почни із себе!”, “Українська молодь – Христові” презентувала декоративні роботи центру для дітей з розумовою неповносправністю “Тавор”.
Розпочались урочистості з круглого столу між діловими колами Нового Роздолу, міської ради та поважної делегації з Грецької сторони, яку очолював радник 1-го класу посольства Греції в Україні, заступник голови місії Іліас Фотопулос, в розмові також взяв активну участь депутат міста Кардітса, відповідальний з питань культури і туризму, директор міжнародного фестивалю Менелаіда м. Кардітсу Апостоліс Ксідас, а також викладач кафедри еліністики Львівського НУ ім. І. Франка Анастасіас Зорбас. На зустрічі, окрім місцевих владоможців, були присутні депутати Львівської обласної ради Володимир Креховецький та Лариса Федорів (фракція УНП), чисельні представники преси. В розмові порушувались питання співпраці між Грецькою стороною та Новим Роздолом у галузі підприємництва, фінансів, культури та туризму.
Символічне внесення олімпійського вогню, який гостям підніс сам Прометей, на майдані Незалежності, розпочало мистецьку програму святкування, в той час коли діти малювали малюнки присвячені Європі та Греції на асфальті, а в фойє головної сцени Нового Роздолу Палацу культури “Юність” розмістили виставку художніх робіт, декоративних виробів “Грецькі мотиви”, а також книжкову виставку “Греція – від античності до сьогодення”, підготовлену старанними руками бібліотекарів міста. Урочисте піднесення хліба-солі у танцювальній композиції зразкового ансамблю “Веселка” дорогим гостям, українські номери мистецької програми чергуються з грецькими піснеспівами, монологами, танцями підготовленими грецькою общиною “Єллінес” м. Львів, митцями драматичного театру ім. Марії Заньковецької, трансляція тематичного фільму про Грецію на широкому екрані, виступи-привітання міського голови В. Туза та шановних гостей міста, нагородження футболістів, переможців вікторини “Що ви знаєте про Грецію?”, переможців конкурсів малюнку...
Урочистості з нагоди першого Дня Греції в м. Новий Розділ відвідав голова Всеукраїнської МГО “ФРІ” Олександр Солонтай.
Завершилось святкування молодіжно-мистецькою програмою на майдані, “Євротекою”, яку для молоді міста організувала Молодіжна громадська організація “Фундація Регіональних Ініціатив” м. Новий Розділ та урочистим салютом на честь Дня народження Нового Роздолу, Дня Європи та Дня Греції в Новому Роздолі...
До речі, подібні відзначення Днів Європи в місті Новий Розділ планується проводити щороку, наступного разу, можливо, Новий Розділ буде святкувати День Німеччини, адже Німецьке місто Пасенвальк є містом-побратимом Нового Роздолу, на території якого також активно діє підприємство з німецькими інвестиціями “ODW “Electric”.

Анатолій ШАЛАЄВBookmark and Share