Про студентів згадують лише під час відзначення 1 вересня чи Дня студента


Студентське самоврядування є важливим елементом громадянського суспільства, адже саме завдяки йому в студентському середовищі формуються лідери та організатори, виділяється ініціативна та амбітна молодь, виховуються активні громадяни.
Сьогодні цій формі громадської активності молоді органами влади нажаль приділяється незначна роль. Про студентів згадують лише під час відзначення 1 вересня чи Дня студента.
В той час студентський рух є малоактивним та роздрібненим, студентські організації різних університетів між собою не взаємодіють, а відповідно мало допомагають один одному, не вирішують студентських проблем місцевого та регіонального масштабу.
Нагальна потреба для студентського руху області – координація зусиль та консолідація активних студентів задля розвитку і популяризації студентського самоврядування. Дуже важливо щоб провідна роль в цій роботі належала саме студентам. Адже лише тоді ця діяльність буде для них цікавою та зрозумілою.
Тому ми підтримуємо діяльність студентських рад чи інших студентських координаційних органів, що зміцнюють студентське самоврядування в області.

В той же час ряд громадських діячів використовують ідеї студентського самоврядування для втілення власних меркантильних інтересів.
Ми вважаємо неправильною ситуацію за якої Студентську раду при голові облдержадміністрації очолили вже давно не студенти, а політики та чиновники.
Нагадаємо, що 30 травня 2007 р. в результаті засідання оновленої Студентської ради при голові облдержадміністрації було сформовано керівництво Студентської ради. Головою став депутат Волинської обласної ради Ігор Гузь. Його заступниками - заступник Управління у справах молоді та спорту Ігор Дмитришин та студент Павло Данильчук.
Також насторожує спосіб обрання керівництва цієї ради – призначення згори замість обрання знизу. Адже саме так можна охарактеризувати обрання керівництва ради, що відбулось "в результаті спільного обговорення". Ніяких виборів не було. Це є продовженням "старих методів" управління, що застосовувались в недалекому минулому.
Тому закликаємо:
1. Депутата Волинської обласної ради Ігора Гузя та заступника Управління у справах молоді та спорту Ігора Дмитришина скласти з себе повноваження голови та заступника голови Студентської ради при голові облдержадміністрації та вийти з її складу, як особи, що не є студентами.
2. Провести нове засідання Студентської ради, на якому студенти самостійно оберуть зі свого складу Голову та заступників.
3. Представникам влади, тобто депутатам та чиновникам, всіляко сприяти роботі Студентської ради допомагаючи технічно в проведенні засідань та заходів ради, а також залучаючи представників Студентської ради до роботи профільної депутатської комісії обласної ради та управління у справах молоді та спорту при формуванні спеціальних молодіжних програм, проведенні студентських заходів та плануванні видатків бюджету на молодіжну політику.
4. Представникам ГО "Національний Альянс" відмовитися від практики "використання" ідей та програм інших громадських організацій, оскільки дані дії трактуються як звичайний плагіат.

Закликаємо усіх небайдужих студентів:
1. Взяти активну участь у роботі органів студентського самоврядування та інших студентських організацій власного навчального закладу.
2. Проявити небайдужість та ініціативність у організації власного навчання, пошуку майбутньої роботи, відпочинку та оздоровлення.
3. Долучатися до роботи молодіжних громадських організацій та консультативних і дорадчих рад при органах влади, з метою відстоювання інтересів студентства області.
4. Не боятися висловлювати власну позицію з актуальних питань студентського життя як перед керівництвом власного навчального закладу так і перед представниками влади, з тим, щоб силою власної позиції впливати на процес прийняття рішень, що стосуються студентів.

Голова ВОМГО "Асоціація Молодих Реформаторів(АМоРе)" Михайло Шелеп

Асоціація Молодих Реформаторів (АМоРе)
43000, м. Луцьк, вул. Ковельська, 2, каб.6 (4-й пов.)
тел. 78-82-89, 80674165086, E-mail: amore.volyn@gmail.com

Bookmark and Share