«Начали за здравие, кончили за упокой» - таким афоризмом можна охарактеризувати хід дій під час даного «круглого столу»


«Начали за здравие, кончили за упокой» - таким афоризмом можна охарактеризувати хід дій під час даного «круглого столу». Початок був навіть дуже непоганим: виступив ієромонах Іоанн (Суходолов) з доповіддю про духовне виховання в русі православного скаутизму. Їм було сказано немало цікавих і розумних речей про падіння рівня моральності серед сучасної молоді і були запропоновані шляхи подолання цієї проблеми. Далі відвідувачі прослуховували історію православного скаутського руху в Росії.

Пізнавальним для присутніх стало слово м. Ірини Полівцевой співробітника єпархіального Паломнічеського відділу. Матінка розповіла про паломнічеські поїздки молоді в Святі місця Кольського півострова.

Після цього «милі християнські розмови» закінчилися – прийшов «головний сектовед регіону» викладач МГТУ кандидат історичних наук Тучков А.І., який за сумісництвом є керівником єпархіального відділу релігійної освіти і катехізації. «Молодь як об'єкт сектантських і політичних маніпуляцій» - грізно звучала тема Тучкова. Зміст виявився ще страшнішим, адже основна суть доповіді – «навколо вороги»! Пригадали США як головного ворога, який приніс у святу і непорочну Росію «культ тіла, культ пива і культ наркотиків». Членів Спілки української молоді Мурмана Тучков зневажливо називав «малоросами». В ході своїх міркувань вирішив торкнутися «Маршу Незгодних», назвавши його учасників «натовпом тупих расистів», що керуються гаслами «Бій хачей!». Також було сказано немало «утішних» слів про боязкість мусульман, деградацію «толкіеністів» і панків, прихильників інших субкультур.

Підхопили естафету студенти теологічного факультету МГТУ, то називаючи Америку «гніздом Шайтана», то ображаючи інші християнські течі (католицтво і протестантизм).

Виходячи з цього «круглого столу» стає у котрий раз зрозуміло, що РПЦ одержима ксенофобією і шовінізмом. Таким чином, у сучасному російському суспільстві існує дуже насторожене відношення до всього християнського.

Джерело: офіційний сайт СУММ http://murman.sumno.com
Додаток: фото (зліва ієромонах Тарасій (Петров) – керівник єпархіального молодіжного відділу; справа ієромонах Іоанн (Суходолов) – керівник дружини скаутів-розвідників імені царя-мученика Ніколая II)


Bookmark and Share