„Євроавтобус. Молодь – молоді. Європейський союз – Україні". Як це було...


Тепер, коли учасники проекту дісталися своїх домівок, відпочили і склали усі свої враження від подорожі в єдину цілісну картину, організатори можуть представити Вашій увазі певний звіт про те, як же відбувалося знайомство молоді з Європи з Україно і навпаки.
Подорож стартувала в одній із прикордонних областей України – Волинській, де учасники відвідали кілька невеличких міст і сіл, серед яких Ківерці, Піддубці. Там були організовані зустрічі у місцевих школах, пасажири Євроавтобусу брали участь у святкуванні Днів Європи, круглому столі „Майбутнє Європи. Перспективи”, долучилися до проведення конкурсів на європейську тематику. Не менш насиченою була і програма у Луцьку: візит до Центру європейської інформації, святкування Днів Європи у Військовому ліцеї, інтелектуальні ігри та дискусії на європейську тематику в кількох міських школах, а на додачу – екскурсія до Замку Люберта – визначної пам’ятки історії та архітектури Волині.
Наступним пунктом на плані подорожі був Житомир. Там учасників також зустрічали учні і адміністрація однієї із міських шкіл, в котрій, до слова, створений і активно діє шкільний Євроклуб, тому спілкування із гостями з Європи було для маленьких житомирян вдвічі цікавіше.
Не обійшлося протягом подорожі і без несподіванок. План перебування пасажирів Євроавтобусу у Києві довелося змінювати в останні дні підготовки проекту, адже святкування Дня Європи в столиці, у якому, власне, і збиралися взяти участь іноземці, раптово перенесли. Тому учасники мали змогу трохи перепочити, познайомитися із Києвом, оглянути історичні пам’ятки столиці, помилуватися весняними краєвидами Дніпра.
Пункти призначення на Харківщині – Богодухів, Чугуїв, Харків, Балаклея, Ізюм. Ці дні були більш ніж насиченими – зустрічі з абсолютно різними людьми, починаючи від школярів, і закінчуючи головами райдержадміністрацій, обласного та районних управлінь у справах сім’ї та молоді, участь у заходах, організованих школярами місцевих шкіл, концертах, інтелектуальних конкурсах, тощо. Зі свого боку пасажири Євроавтобусу показали господарям фільм про цьогорічний Парад Шумана – щорічне святкове дійство, що проходить у Варшаві на честь Дня Європи. У Харкові учасники „Євроавтобусу” взяли участь у роботі Міжнародного молодіжного форуму „Молодь у 21 столітті”. Окрім них, учасниками форуму були представники молодіжних організацій з Харкова, Полтави, Херсона, Луганська, Донецька, Тернополя та кількох регіонів Російської Федерації. Ввечері на усіх учасників і гостей форуму чекала святкова вечеря і справжня інтернаціональна вечірка.
Знайомство з Донецькою областю відбулося в місті Святогірськ, мальовничому куточку східної України, де учасники взяли участь у семінарі-тренінгу (так званому відкритому просторі) на теми міжкультурних комунікацій, а також мали можливість трохи відпочити після тривалої подорожі.
„Загалом, учасники, серед яких шість поляків, п’ять німців, один голландець та п’ять українців, проїхали близько трьох тисяч кілометрів, відвідали п’ять областей України, дванадцять міст і містечок. За часом подорож тривала 15 днів, чотири з яких Євроавтобус перебував на Волині, один в Житомирі, два дні в Києві, п’ять на Харківщині та два дні на Донеччині”, – зауважив керівник проекту з української сторони В’ячеслав Гусєв. Але це лише кількісні результати, якісні ж важко переоцінити, адже одна справа бачити Європу по телевізору, читати про неї в газетах та чути по радіо, але зовсім інша – зустрітися із європейцями у себе в містечку, особисто запитати у них про те, що цікавить, а отже скласти власну думку про те, чи варто Україні прагнути приєднання до Європейського співтовариства.
Крім того, учасники проекту повернулися додому не лише із купою вражень, а й з багатьма годинами відзнятої відеоплівки, котра вже за кілька тижнів буде змонтована у фільм. Коли він буде готовий, то побачити, як усе відбувалося, зможуть ті, хто приймав учасників проекту у своїх містах. Фільм також буде презентований молоді Харківщини, котра матиме можливість з його допомогою дізнатися про пригоди Євроавтобусу, його учасників, про два тижні знайомства України з Європою, а Європи з Україною.

Довідкова інформація
Проект був реалізований в рамках програми Фундації Стефана Баторія (Польща) „Партнерство громадських ініціатив — Німеччина–Польща–Україна”, котрий організований і фінансований спільно з Фундацією Роберта Боша (Німеччина) та ПАУСІ (Україна). Міністерство закордонних справ України здійснювало патронат заходу. Ініціатором і головним партнером проекту в Україні виступила Харківська обласна молодіжна організація «Фундація Регіональних Ініціатив». Головним польським партнером – Фундація iм. Казімєжа Пуласкєго та молодь з організації «Форум молодих дипломатів» (Варшава). Головним німецьким партнером став Форум Європейських рухів „Молодь створює Європу” (Берлін).

Марина ЦапокBookmark and Share