У Херсоні вшанували подвиг УПА


У місті Херсоні зусиллями херсонського осередку Спілки Української Молоді був проведений вечір пам’яті вояків ОУН-УПА. До маленької кінозали „Ілюзіону” зібралися представники херсонської молоді та міської інтелігенції, ветерани ОУН-УПА. Запрошені мали змогу побачити чудовий художній фільм режисера Олеся Янчука „Нескорений” про генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. Після кінопоказу глядачі мали змогу вживу поспілкуватися з учасниками національно-визвольних змагань, поділитися враженнями від переглянутого фільму, дізнатися про невідомі до того факти націоналістичного руху на Херсонщині у роки Другої Світової війни, та й просто поговорити на наболіли теми. В завершення вечора подруга Дарина Лелека заспівала під бандуру декілька повстанських та стрілецьких пісень. В цілому, вечір пройшов по-домашньому, без зайвого пафосу та церемоній. Замість традиційних троянд ветерани отримали у подарунок книжки на історичну тематику, а глядачі – приємні враження від першого у своєму роді такого вечора на Херсонщині. Треба зазначити, що а ні міський голова, а ні представники обласного істеблішменту на вечір не з’явились. Висновки робіть самі.

Враження гостей та запрошених:

Пан Василь Стамплевський. Ветеран ОУН-УПА

Я дуже радий, що на Херсонщині проводяться подібні заходи, адже молодь практично нічого не знає про історичну спадщину своїх дідів. Спілкуючись із молоддю, я сам відчуваю себе молодшим, згадую юнацькі роки, підпільну діяльність у лавах ОУН., боротьбу за незалежну Україну. Дуже сподобався мені виступ молодої дівчини-бандуристки. Я радий, що кобзарська справа ще жива у нашій країні. Якщо такі вечори почали проводити навіть на Херсонщині, це каже мені, що муки сталінських таборів я пройшов не марно.

Сергій Оніпченко. Студент

Розповіді про те, що ветерани ОУН-УПА мешкають лише у трьох областях Західної України, що їх лишилося лише 1000 чоловік - повна брехня. Лише на Херсонщині проживає на даний момент більш як 20 колишніх вояків-повстанців, а скільки вже померло тут... Дуже хотілося б нагадати місцевій владі, хто насправді боровся за незалежну Україну, котрою вони зараз керують.

Анна Ярошенко. Студентка

Сподіваюсь, що це не останній подібний захід у нашому місті. Дуже хотіла б прийти ще раз на щось подібне. Нажаль, нашому місту бракує культурних заходів. Навіть виступ бандуристки для мене був сюрпризом, адже раніше я ніколи не чула цього інструменту „вживу”. Чому міська влада не підтримує такі заходи?

www.maidan.org.ua

Bookmark and Share