Як голосувала молодь в США?


І ось тут можна заплутатися: оскільки загальна явка була великою, відсоток молоді, що прийшла на вибори, був таким самим, як і в 2000 році. Але відсотки можуть стільки ж приховати, скільки й виявити. Згідно з статистикою, у 2000 році молодь становила 16,4% виборців, тобто 16,2 мільйона голосів, у 2004 році - 18,4% виборців, тобто 20,9 мільйона голосів. Маємо стрибок у чисельності на 4,6 мільйона серед молоді, а також значне підвищення загальної явки. Серед громадян США віком від 18 до 29 років проголосувало більше ніж 51%. У 2000 році ця цифра становила 42,3%.
Незважаючи на це, окремі люди - працівники мас-медіа, вчені мужі на телебаченні - розмірковували так: "Молодь йшла голосувати за Кері. Він не переміг. Значить, на вибори прийшла невелика кількість молоді".
Серед вікових груп молодь була фактично єдиною, яка надала більше голосів представнику демократів - за Джона Кері проголосувало 54% молоді, тоді як за Буша - 44% (у 2000 році Ал Гор отримав 48%, Буш - 46%). Голоси молоді допомогли Кері перемогти у штатах Пенсильванія, Вісконсін і Огайо. Однак не буде помилкою вважати, що молодь безперечно розділилася у поглядах більше, ніж передбачалося.
Сподівання на молодь були великими, оскільки проводилися грандіозні кампанії, за допомогою яких обидва кандидати намагалися добитися активної участі у виборах своїх прихильників. Наприклад, метою кампанії "Обирай чи програвай", яку проводила MTV, було мобілізувати 20 мільйонів молоді. У цьому році, особливо з серпня по жовтень, дивлячись MTV - або MTV2, Spike TV та The N - не можна було не побачити соціальну рекламу, пов'язану з виборами.
"Це була виборча кампанія, в ході якої зверталася увага на велику кількість проблем", - каже Ян Рове, котрий контролював проведення кампанії "Обирай чи програвай". - Війна в Іраку, боротьба з тероризмом, підвищення цін на вищу освіту - усі ці проблеми непокоять молодь". Проте переважно ігнорується, що виборці мають різну освіту. На сьогоднішній день тільки третина людей віком від 18 до 29 років отримує вищу освіту або вступає до вищих навчальних закладів, хоча саме ці люди беруть найактивнішу участь у виборах. Отже, якщо мова вже зайшла про молодь, то її представники завжди голосували за цією закономірністю.Bookmark and Share