Прес-конференції учасників поїздки до Білорусі в Рівному, Луцьку та Івано-Франківську


Сьогодні в декількох регіонах України відбулись пресові конференції "білоруських політв`язнів" - Андрія Бокоча, Андрія Грималюка, Олександра Машлая та Олексія Панасюка. Члени Національного Альянсу розказали правду про події стосовно їхнього ув`язнення білоруським диктаторським режимом.

Українських студентів білоруські омоновці били «акуратно»

До затриманих українців білоруські омоновці сили не застосовували, а «якщо били, чи штовхали, то акуратно», – повідомив 11 травня під час прес-конференції в Івано-Франківську третьокурсник історичного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Андрій Грималюк, який днями повернувся з десятиденного білоруського ув’язнення. Про це поінформував власний кореспондент Західної інформаційної корпорації.

А.Грималюк заявив, що не їхав до Білорусії задля «піару». До Мінська українська делегація поїхала задля налагодження стосунків з молодою білоруською опозицією. Тоді ж в Білорусії проводилася 19 за рахунком акція «Чорнобильський шлях», покликана привернути увагу білоруської влади до проблем чорнобильців.

Як розповів А.Грималюк, зустрівшись з білоруськими опозиціонерами, після підписання з «Молодим фронтом» угоди про співпрацю посланці «Національного альянсу» з України вирішили долучитися до акції «Чорнобильський шлях» і, як відомо, були затримані білоруськими правоохоронцями. За участь у несанкціонованих акціях суд покарав затриманих українців утримання під вартою від 10 до 15 діб. Після оголошення вироку хлопці заявили про голодування.

Андрій Грималюк стверджує, що не думали про затримання. Він відзначив відмінну роботу МЗС України, – «до нас майже щодня приходив консул, приносив харчі, а ми віддавали їх білорусам. Та мене обурює те, що начальник Ленінського РВ міліції Мінська депортував мене з Білорусії терміном на п’ять років».

На запитання журналістів, як до його затримання поставилась мама, Андрій Грималюк відповів: «Мама рада з того, що найближчих п’ять років я до Білорусії не поїду».

Рівненські «альянсівці» повернулися з Білорусії, але ненадовго

11 травня заступник голови Рівненського осередку «Національного альянсу» Олександр Машлай, який нещодавно повернувся з білоруського ув’язнення скликав прес-конференцію, де оголосив про плани «Національного альянсу» в напрямі українсько-білоруської співпраці між патріотичними організаціями, – повідомив власний кореспондент Західної інформаційної корпорації.

Зокрема, за інформацією Олександра Машлая «Національний альянс» вимагатиме скасування заборони на в’їзд до Білорусії для своїх членів. Наступний етап – буде створено українсько-білоруський центр співпраці патріотичних молодіжних середовищ.

Крім того 14-16 травня у Польщі відбудуться Дні Європи, де планується підписання угоди між «Національним альянсом» за участі білоруського «Молодого фронту» та однією чи кількома польськими правоцентриськими організаціями. Назви польських організацій Олександр Машлай поки не назвав.

В Україні буде створено українсько-білоруський центр співпраці патріотичних молодіжних середовищ

В Україні буде створено українсько-білоруський центр співпраці патріотичних молодіжних середовищ, про це під час прес-конференції 11 травня у Луцьку заявили лідери «Національного альянсу», — повідомив власний кореспондент Західної інформаційної корпорації.

За словами київського лідера «Національного альянсу» Андрія Бокоча, у завдання центру входитиме координація роботи українських та білоруських патріотичних молодіжних організацій, вишкіл та навчання молодих білоруських опозиціонерів, лобіювання місць у ВНЗ України для молодих активістів білоруської опозиції, які піддаються репресіям на Батьківщині.

У планах центру – створення в українському інтернеті спільного інформаційного сайту для українців про Білорусь та для білорусів про Україну, а також створення «Балто-чорноморської вертикалі» проєвропейських молодіжних організацій України, Польщі, Білорусії, Росії, Румунії, Естонії.
www.zik.com.ua

Bookmark and Share