Директорка табору ”Лідер” одружиться з вожатим


Біля центральних воріт табору стоять чергові, двоє хлопців 11-ти років.

— Ми вартові, а ви куди йдете? — запитують.

Почувши відповідь, проводять до головного корпусу.

На території табору розташовані три корпуси блочного типу. Кімнати відремонтували перед зміною, замінили старі душові. У кожній кімнаті по 5 ліжок. На тумбочках розкидані косметика та іграшки, але дітей не видно. Усі на вулиці. Звідти лунає галас — це 3-й загін зібрався до 25-метрового басейну, який цілодобово обігрівається.

— Люблю плавати, але ще більше дискотеки, коли хлопці запрошують, — каже 10-річна Лариса. — Я сама захотіла сюди. Залишаюся на другу зміну, батьки дозволили.

У Лариси на шиї висить мобільний телефон.

— Ні, не боюся, що вкрадуть, — каже дівчинка. — Знаєте, я з ним сплю.

О першій годині дня дітей кличуть до їдальні. У меню вермішельний суп, гречка з котлетою та свіжі огірки. Після обіду кожен прибирає за собою сам.

— Ми вчимо дітей усьому, декого навіть чистити зуби, — розповідає генеральний директор ”Лідера” Гранаткин В’ячеслав, 60 років.

Багато дітей, що приїжджають до ”Лідера”, не вміють жити у колективі, твердять вожаті. Мовляв, грати у конкурси та колективні ігри їх не змусиш.

— З ними ніхто не проводить час у Києві, от і соромляться, — каже 19-річний вожатий Семерняк Олександр. — А взагалі чим дитина менша за віком, тим кумедніша.

У таборі вісім загонів, у кожному з них — 20–25 дітей. За ними спостерігають 16 вожатих. Цього року договір уклали з педагогічним коледжем із Білої Церкви. 13 студентів проходять тут практику, працюють на повній ставці вихователя — 750 грн. За харчування вожаті платять всього 2 грн на день.

— На дискотеку малеча більше виряджається, ніж старші. У нас дуже популярний ”брейк” — танцюють переважно хлопчаки 6–7 років. Старші діти люблять гурток м’якої іграшки і макраме. У дітей повна свобода, можуть навіть зав’язати бантики вожатому, і він ходитиме так увесь день, — розповідає директор ”Лідера” Надія Бондарець, 22 роки.

У ”Лідері” романтичні стосунки зав’язуються не стільки між дітьми, як між вожатими.

— Наш табір живе під девізом ”Ні року без весілля”, — сміється Надія Бондарець. — Та й у мене самої так складається. Відпочивали тут студенти педагогічного університету ім. Грінченка. Був піонер Діма Захарченко, ходив фотографував... Після зміни він залишився у нас вожатим. Ми вже 3 місяці живемо разом. У нас діло йде до весілля.

У таборі працюють три лікарі. Кажуть, що діти тут якщо і занедужають, то від незвички.

— Спочатку розповідають, що голова болить, живіт, а закінчується все — ”Хочу додому, до мами”. Потім все нормалізується, — говорить лікар Олена Хоменко.

У будь-який час батьки можуть провідати чи забрати на кілька днів під розписку свою дитину. До ”Лідера” можна їхати від метро Нивки чи від Мінської до зупинки ”3-тя лінія” в Пущі-Водиці.

— Я працюю головним бухгалтером. Для нас путівка обійшлася дорогувато, але терпимо, — каже Ірина Дем’яненко, 40 років, мати 11-річної Саші. — Вирішила відправити дитину, щоб більше розкрилася. А то геть сором’язлива.

На сьогодні у Києві та Київській області працює 31 дитяча оздоровниця. Майже в усіх 5-разове харчування, басейни, спортивні комплекси та дискотеки.Вартість дитячого відпочинку під Києвом (грн за зміну)

”Каштан” (Конча-Заспа) 1811
”Джерело” (м. Буча) 1718
”Дніпро” (с. Козин) 1440
”Сосновий бір” (Житомирське шосе) 1300
”Світанок” (Житомирське шосе) 1176
”Променистий” (м. Буча) 1170
”Дружний” (м. Ірпінь) 1026
У дешеві табори, наприклад, ”Лісний” у Ворзелі, путівки розпродали ще в березні.

Олена ВАЛЬЧУК
Bookmark and Share