Підлітки та їх пріоритети в інформаційному просторі


Протягом березня-квітня серед учнів міста Києва проходило анкетування на тему "Доступ до інформації". Це анкетування охопило 26 навчальних закладів міста Києва в усіх районах. Анкетування проходило в рамках Інформаційно-просвітницької кампанії "Інформування дітей та молоді загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва та області" (докладніше див. http://www.mediacenter.kiev.ua/campaign).

За результатами анкетування учнів, в більшості випадків, цікавлять теми здоров’я і спорту – 29,5%, науки і техніки – 21,7%, права й життя держави – 13,0%, гуманітарні – 11,2% та інші – 24,6%.

Право ж доступу до інформації, на їх думку, полягає у свободі вибору і вільного доступу до інформації.

Головним джерелом отримання інформації для них є телебачення – 26,7%, Інтернет – 25,8%, книжки – 22,3%, газети та журнали – 16,9%, радіо – 5,6% та інші джерела (на зразок спілкування) – 2,7%.

Заважає їм в отриманні інформації обмеження в часі, грошах, відсутність бажання та можливостей, вікові обмеження.

Додатково підлітки бажали б дізнатися про молодіжні мас–медіа – 15,8%, права дитини та людини – 13,4%, здоровий спосіб життя – 12,6%, попередження ВІЛ/СНІДу та хвороб, що передаються статевим шляхом – 10,6%, систему ООН – 8,4%, основи лідерства – 7,7%, програми міжнародного учнівського обміну – 7,2%, європейську інтеграцію – 6,6%, попередження дитячої праці та злочинності – 5,6%, дебатні ігри – 5,1%, толерантність – 3,8%, гендерну рівність – 3,0%.

Автор : Кирил Тисячний

Bookmark and Share