Міністерство освіти роз'яснює студентам


Відповідною Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року №226 “Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків” (із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №433) передбачено, що абітурієнти з числа дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, приймаються до навчальних закладів поза конкурсом.

Таким студентам, крім повного державного забезпечення, виплачується стипендія в розмірі, який на 50% перевищує розмір стипендії у відповідному навчальному закладі, а також виплачується 100% заробітної плати, яка нарахована в період виробничого навчання та виробничої практики.

У статті 53 Конституції України визначено: “Кожен має право на освіту. Повна і загальна освіта є обов’язковою… Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі”.

Стаття 1 Закону України “Про громадянство України” визначає, що дитина – це особа віком до 18 років.

Статтею 1 Законом України “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” визначено поняття осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, як осіб віком від 18 до 23 років, у яких у віці до 18 років померли або загинули батьки, та осіб, які були віднесені до дітей, позбавлених батьківського піклування.

Відповідно до Закону, такі діти мають право на повне державне забезпечення при продовженні навчання до 23 років.

Чинним законодавством України не передбачено право позаконкурсного вступу для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 23 років.Bookmark and Share