Ви коли небудь були у шахті?


В рамках проекту Інституту Політичної Освіти спільно з фондом Конрада Аденаура я нещодавно був одним з учасників програми “Переосмислення минулого як засіб національного єднання.” В рамках проекту який відбувся 6-8 червня в Донецьку дві групи молодих представників активної частини громадського суспільства з Донецька та Львова зійшлися в дискусійних дебатах що розрізнюють два регіони України, Схід – Захід . Були підняті такі серйозні питання ,як проблеми свободи слова, вищої школи, екології, розглянуті історичний досвід Німеччини у післявоєнні роки, була знайдена точка відліку Української державності. Ви не повірите ,але на перший погляд несумісні люди на третій день стали майже браттями і сестрами, та дійшли згоди , що всі проблеми між регіонами є штучно зроблені поколіннями політ.діячів, тому що вигідно сьогодні спекулювати наприклад мовними проблемами.
Особисто сподобалась доповідь Сергія Квіта, представника Києво-Могилянської Академії, де він зазначив що треба відпрацьовувати наданні можливості для набуття демократії, наприклад в Росії немає настільки вільного механізму функціонування журналістики .
А щодо спуску до шахти , то це був для мене безцінний життєвий досвід. Відбулася переоцінка деяких поглядів. Побачивши на власні очі як працюють донецькі гірники поневолі розумієш , що твої власні труднощі є всього на всього тимчасові та мізерні. Тому що ці мужні люди , ризикуючи кожного разу життям спускаються під землю, за крохи котрі їм кидає міністерство, щоб забезпечити енергійну незалежність держави. Особливо я у своєму житі ніякої більш важчої та небезпечнішої праці не зустрічав. Можу в чомусь помилятися , та вважаю несправедливим те що в моїй Державі депутат, або бухгалтер отримує 16 тис. гривень, а шахтар 1200 гривень.
Коли в мене виросте син я йому обов’язково влаштую екскурсію до лави (де безпосередньо і відбувається виїмка вугілля) щоб він на власні очі бачив яким може бути труд .На мою думку це хороші пігулки від “зажерливості”. Правда одна обставина навіває на мене смути , коли він підросте, такими темпами фінансування шахт може вже не виявитися.

Олександр Безніс
Bookmark and Share