Форум „Євроінтеграційні процеси та місце української молоді в них”


Організаторами даного заходу виступили управління у справах сім'ї молоді та спорту Кіровоградської ОДА, Кіровоградська обласна молодіжна громадська організація „Фундація Регіональних Ініціатив”, Кафедра Гуманітарної підготовки КНТУ.

Найголовнішими завданнями Форуму було вироблення рекомендацій органам влади щодо залучення молоді до процесів прийняття рішень базуючись на представленому дослідженні Фундації.
Для досягнення більшої результативності на Форумі було створено три основні секції. Перша секція називалася “Всі рівні – всі різні”, на якій йшлось про молодіжні кредити, інформування молоді про спеціальні державні програми. Під час обговорення даних проблем учасники стверджували, що хоча держава, чи її представники, повинні інформувати молодих людей про їх переваги та права, нажаль цим ніхто не займається. За їх ж словами мало хто зараз знає яким чином отримати молодіжний кредит чи куди можна звернутися, щоб тобі розповіли про молодіжні програми тощо.
Друга секція розглядала питання культури та відпочинку. В обговоренні цієї проблеми брали участь молоді люди, які є представниками субкультур. Вони стверджують, що на сьогодні не існує спеціально відведених місць для проведення різних заході, якими цікавляться так звана неформальна молодь. Крім того, у секції склалась думка про те, що влада має інформувати про свою діяльність і про переваги молоді в деяких питаннях, а натомість вони займаються виключно своїми політичними перегонами.

І остання секція з’ясовувала, яку ж роль молодь відіграє у прийнятті державних рішень. В ході роботи учасники зробили висновки – молодь може впливати на певні рішення влади, але найголовніше це те, що сама влада має бути зацікавлена в допомозі з боку молоді. Найоптимальніший варіант в такому випадку це сумісна робота між представниками влади та молоддю.

У Форумі взяло участь понад 50 осіб серед яких були представники студентської молоді різних районів Кіровоградської області, представники працюючої молоді, а також депутати різних рівнів рад.

Гостями молодіжного форуму „Євроінтеграційні процеси та місце української молоді” були Солонтай Олександр (м. Київ) – експерт Інституту Політичної Освіти, голова ВМГО ФРІ, Шабунін Віталій (м. Рівне) – експерт з питань молодіжної політики, депутат міської Рівненської ради, член Ради Старійшин ВМГО ФРІ, Гардус Максим (м. Миколаїв) – експерт Миколаївського аналітично-дослідницького центру, Кришко Олександр (м. Кіровоград) – депутат обласної ради м. Кіровограда, Поліщук Анастасія (м. Кіровоград) – депутат Ленінської районної в місті ради, Зайцев Андрій (м. Кіровоград) – депутат Кіровської районної в місті ради, ну і звісно Світлана Гаращенко – експерт Представництва ОБСЄ в Україні, заступник Голови ВМГО ФРІ.

Bookmark and Share