Тренінги для НДО та ініціативних груп громадян


Тренінги пройшли в рамках проекту «Сприяння розвитку НДО і ініціативних групп громадян в районах Одеської області-2007», що виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» у партнерстві з Одеським обласним прес - клубом «Порто – франко», які сформували координаційну групу по виконанню проекту, за підтримки Східно-європейського демократичного центру (Польща).

В цих заходах взяли участь 30 громадських організацій та ініціативних груп громадян районів Одеської області. Основними темами тренінгів були: правові основи діяльності НДО, ініціативних груп, створення НДО і ініціативних груп, написання проектів, менеджмент і фінансовий менеджмент, фандрейзинг, піар-діяльність.

Крім цього, учасники тренінгів отримали інформацію щодо конкурсу міні-грантів й змогли отримати додаткові консультації з цього питання. Конкурс міні-грантів оголошено в рамках цього ж проекту, кінцевий термін подання заявок – 30 червня. Форму заявки та додаткову інформацію можна отримати, надіславши запит на електронну адресу: odesakvu@ukr.net, а також знайти на сайтах «Громадський простір» та www cvu.org.ua.

Певним ноу-хау, яке було апробовано під час проведення цих тренінгів, стало те що в м. Білгород-Дністровському захід проводився в приміщенні Білгород – Дністровської регіональної громадської Асоціації дітей – інвалідів “Пролісок”. Ідея полягає в тому, що кожний новий захід буде проводитись в приміщенні іншої громадської організації, таким чином громадські організації отримають чудову нагоду ближче познайомитись з діяльністю своїх колег, що в свою чергу сприятиме налагодженню партнерських зв’язків між ними.

Приємною несподіванкою стало те, що учасники тренінгу в м. Білгород-Дністровський наприкінці заходу створили ініціативну групу з організації Асоціації громадських організацій Білгород-Дністровського району й проголосили твердий намір довести цю справу до логічного завершення. Вони мотивували своє рішення тим, що давно вже думали про це , але тренінг став наглядною демонстрацією переваг партнерської співпраці тай просто вони нарешті змогли зібратись разом й докладно обміркувати це.

Крім проведення тренінгів та конкурсу міні-грантів в рамках проекту НДО та ініціативним групам громадян з районів одеської області надаватиметься інформаційна і консультативна підтримка (розповсюдження інформації про поточні грантові конкурси; надання консультаційної підтримки при написанні грантових заявок і інша діяльність направлена на ліквідацію «інформаційного голоду» і браку досвіду), сприяння налагодженню партнерських зв'язків між ними.
Очікується, що в результаті реалізації проекту буде підвищена активність і ефективність діяльності існуючих, надано сприяння створенню нових НДО і ініціативних груп громадян в районах області і налагодженню партнерських зв'язків між ними.

Довгостроковий вплив проекту бачиться у тому, що НДО і ініціативні групи громадян, які одержать в рамках проекту інформацію, нові знання і навички, матимуть більше шансів на виживання і продовження діяльності на користь общин своїх населених пунктів і стануть фундаментом для формування сталого громадянського суспільства в районах Одеської області.

Всі зацікавлені громадські організації і ініціативні групи громадян можуть звернутися в офіс координаційної групи по телефону 8 (048) 716-46-83, 716-40-18 або за електронною адресою: odesakvu@ukr.net .
Bookmark and Share