Чимало студентів неюридичних вузів вважають, що до числа виборних органів в Україні належать місцеві державні адміністрації та Кабінет Міністрів


15.06.2007 | 14:20 | версія для друку

У ході опитувань, проведених серед студентів вищих навчальних закладів України неюридичного профілю, близько двох третин відповідають негативно на питання, чи орієнтуються вони у законодавстві.

Такі дані було оприлюднено у ході засідання Всеукраїнської міжвідомчої методично-координаційної ради з правової освіти населення, яке відбувається сьогодні в Києві.

Зокрема, опитування показало, що значний відсоток респондентів не орієнтуються у системі органів місцевого самоврядування. Значна кількість опитаних не знає, які органи в Україні формуються шляхом виборів. Чимало студентів неюридичних вузів вважають, що до числа виборних органів в Україні належать місцеві державні адміністрації та Кабінет Міністрів.

У цьому контексті у ході засідання Ради було наголошено, що вищі навчальні заклади, особливо регіональні, часто не мають можливості доступу до електронної бази законодавства. Разом з тим, у вузівських бібліотеках нерідко використовуються підручники та спеціальна юридична література, що є повністю або частково застарілою.

Зокрема, більшість підручників з правознавства видані до 2005 року. Виявлено підручники з основ конституційного ладу в Україні 1999 року випуску, які базуються на положеннях першої редакції Конституції. Крім того, в бібліотеках вузів використовуються закони, що втратили чинність через ухвалення нових редакцій - Кримінальний кодекс 1993 року видання, Цивільний кодекс 2000 року видання, науково-практичний коментар до Конституції 1999 року видання. Виявлено підручники “Законодавство про захист прав споживачів”, які ґрунтуються на старій редакції Закону “Про захист прав споживачів”.

Всеукраїнська міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення ухвалила резолюцію підготувати та подати на затвердження до Кабінету Міністрів України план заходів щодо удосконалення організації правоосвітнього та правовиховного процесу в навчальних закладах України.

До складу Ради, яку очолює Міністр юстиції України, входять керівники Мін’юсту, Міносвіти, МВС, Мінкульттуризму, Мінсоцпраці, Мінсім’ї, молоді та спорту, інших центральних органів виконавчої влади, а також науковці, освітяни, представники ЗМІ.

Bookmark and Share