360 учнів з України вибороли 301 медаль, із них 51 золоту, 118 срібних, 132 бронзові, а 19 учасників нагороджено Почесними грамотами


Сьогодні Міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко зустрівся з учнями-переможцями міжнародних учнівських олімпіад 2006 року та їх наставниками і вручив пам’ятні подарунки - годинники.

Педагогічним працівникам, які підготували призерів міжнародних інтелектуальних змагань, згідно з Указом Президента України від 20 березня 2007 р. №218/2007, буде вручено державні нагороди.

Міжнародні учнівські олімпіади – престижні інтелектуальні змагання, у яких беруть участь молоді люди з багатьох країн світу. Українські школярі щорічно, починаючи з 1993 року, виступають у складі окремих команд у міжнародних учнівських олімпіадах з математики, фізики, хімії, біології, інформатики та обчислювальної техніки, а з 1996 року - в олімпіаді з екології.

За ці роки 360 учнів з України вибороли 301 медаль, із них 51 золоту, 118 срібних, 132 бронзові, а 19 учасників нагороджено Почесними грамотами. В інтелектуальних змаганнях 2006 року взяли участь 26 школярів з України. Вони гідно представили нашу державу на міжнародному рівні і вибороли 24 медалі (4 золоті, 10 срібних, 10 бронзових) та 1 Почесну грамоту.

До складу збірних команд увійшли учні з 13 регіонів України: по одному учню з Вінницької, Закарпатської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Херсонської, Хмельницької областей та Севастополя, по два учні з Харківської та Донецької областей, по чотири учні з Києва і Львівської області та п’ять учнів Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Більшість українських школярів вперше брали участь у змаганнях міжнародного рівня. Троє учнів - Шиян Максим, учень загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів-ліцею №7 м.Вінниця, Чуклін Олександр, учень гімназії №1 Севастополя, Лихачов Віталій, учень спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи №117 Одеси - були учасниками міжнародних олімпіад вдруге, вони вибороли одну золоті і дві срібні медалі. У міжнародних змаганнях гідно представив Україну й наймолодший учасник - дев’ятикласник Колесніков Сергій із Донеччини. У міжнародній олімпіаді з екології він виступав за одинадцятий клас і виборов бронзову медаль. У 2006 році, п’ятеро вихованців Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка у складі команд України брали участь у міжнародних учнівських олімпіадах з математики, фізики, хімії та інформатики і вибороли 2 золоті, 2 срібні, 1 бронзову медалі.

Визнанням наукового авторитету українських математиків та високої оцінки ефективності проведення інтелектуальних змагань в Україні є запрошення, вже вдруге, Організаційним Комітетом Міжнародної математичної олімпіади до роботи в координаційному комітеті у складі Міжнародного наукового журі викладача Рішельєвського ліцею м.Одеси, кандидата фізико-математичних наук, доцента Мітельмана Ігоря Михайловича.

Вагомі досягнення школярів України у міжнародних інтелектуальних змаганнях є результатом високого науково-методичного рівня проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад й відбірково-тренувальних зборів, за результатами яких були сформовані національні команди школярів України.

Багато зусиль щодо підготовки команд школярів України до міжнародних змагань щороку докладають науковці Київського та Харківського національних університетів. На базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка були проведені відбірково-тренувальні збори з підготовки команд школярів України до міжнародних олімпіад з фізики, біології, екології, інформатики, а на базі Харківського національного університету імені В.Каразіна - з хімії.

Вітчизняним навчальним закладам надали перевагу 19 із 21 випускників-переможці міжнародних учнівських олімпіад 2006 року: у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка навчаються 16 переможців міжнародних олімпіад, по одному - у Харківському національному університеті ім.В.Н.Каразіна, Національному університеті “Харківський політехнічний інститут” та Національному аграрному університеті.

Bookmark and Share