Це стосувалося підготовки студентів до життя в якості активних громадян демократичного суспільства


21 травня відбулась прес-конференція Міністра освіти і науки України Станіслава Ніколаєнка за підсумками роботи V Конференції Міністрів освіти європейських країн (Болонський процес) “На шляху до європейського простору вищої освіти: відповіді на виклики глобалізації”. Конференція відбувалася 16-19 травня в Лондоні (Великобританія).

Метою конференції, в якій брали участь 46 міністрів освіти і науки країн Європи, було сприяння забезпеченню умов для реалізації вищими навчальними закладами цілей Болонського процесу в повному обсязі. Це стосувалося підготовки студентів до життя в якості активних громадян демократичного суспільства, побудови їх майбутньої кар’єри, сприяння більш повному використанню програм мобільності, а також забезпечення можливостей для особистісного розвитку; вдосконалення бази знань, стимулювання дослідницької діяльності і використання інновацій.

Виступаючи на прес-конференції в Києві, Станіслав Ніколаєнко повідомив, що секретаріат Болонського процесу заслухав звіт української делегації про проведену роботу і оцінив її майже на 4 бали (3,9) за п’ятибальною шкалою. Оцінювання проводилось за 11-ма критеріями.

Експерти Секретаріату, оцінюючи діяльність України, вивчали звіти та статистичні дані, спілкувались зі студентами. Зазначена оцінка є високою, враховуючи те, що Україна долучилась до Болонського процесу два роки тому, а не з 1999 року, як інші країни Європи, і є свідченням отримання відповідних позитивних результатів в напрямку реформи вищої освіти України.

Bookmark and Share