Національний Альянс провів всеукраїнський ідеологічний семінар


Семінар був надзвичайно напруженим. Учасники прослухали ряд лекцій, зокрема „Український націоналізм: історія становлення та розвитку” Анатолія Свідзинського, колишнього ректора Волинського державного університету імені Лесі Українки.
Про співвідношення націоналізму та християнства розповів присутнім настоятель монастиря о. Василіан УГКЦ о. Дмитро Григорак, а голова ВМГО „Національний Альянс” Ігор Гузь прочитав лекцію на тему „Провідництво в націоналістичному русі”.
Жваве обговорення серед молодих націоналістів викликала лекція Богдана Червака – голови Київської організації ОУН (м) – „Сучасний український націоналізм: практичні та теоретичні аспекти”. Говорячи про перспективи націоналістичного руху в Україні, вони окреслили ряд проблем, що не дають вийти цій ідеології на широкий загал. Зокрема йшлося про відсутність єдності націоналістичних організацій, відсутність єдиного харизматичного лідера всеукраїнського рівня. Ще один чинник – втрата ідеологічної ідентифікації націоналістів, що зумовлена союзами з ліберальними та демократичними політичними силами. Але найбільшою проблемою вважають осучаснення українського націоналізму та адаптацію його до сьогодення.
Наступного дня з лекцією „Українські етнічні землі – сфера інтересу сучасних українських націоналістів” виступив Сергій Годлевський, член Центрального проводу Української Народної Партії. А Володимир Собчук, заступник декана історичного факультету ВДУ ім. Лесі Українки, прочитав лекцію „Український націоналізм та виклики сучасності”, після чого обговорив з молоддю варіанти виходу з сучасної політичної кризи з погляду націоналізму та провів аналогії з вирішенням подібних ситуацій у країнах Європи.
З огляду на те, як позитивно сприймався присутніми потік нової цікавої інформації, було вирішено, що Національний Альянс зініціює проведення конференції на ідеологічну тематику для лідерів молодіжних правих організацій.

Прес-служба ВМГО „Національний Альянс”
Контакт: Катерина Потапчук, 8 097 621 87 03


Bookmark and Share