Активісти не платять за гуртожиток


Заступник начальника студмістечка Євген Голеня не виключає можливості ненавмисних помилок, які викликали стягнення зайвих грошей, і у разі їх виявлення обіцяє повернути кошти постраждалим. Звернення до прокуратури назвав наслідком "правової зарозумілості студентства".

Як такі, що підпадають під статті 189, 191, 364, 365, 366 і 367 Кримінального кодексу України, студенти розцінили дії керівництва університету. За словами студентів, вимоги адміністрації про сплату коштів за електроенергію є незаконними тому, що з 2002 року існує наказ ректора “Про оплату за користування гуртожитками в студмістечку університету”, в якому сказано, що бюджетники за комунальні послуги платити не повинні. Те, що під листом прокурору підписалися лише двоє випускників, вони пояснюють бажанням усіх інших довчитися.

Винною стороною, на думку авторів звернення, виступає адміністрація студмістечка, яка стала першою інстанцією, до якої звернулися молоді люди. Сергій Храпатий, заступник директора студмістечка, вважає закиди студентів безпідставними і посилається у своєму листі-відповіді на спільний наказ Міністерства освіти, Міністерства охорони здоров’я і Міністерства фінансів “Про встановлення граничного розміру плати за проживання в студентських гуртожитках”. Ініціатори позову наголошують, що в цьому пункті йдеться лише про сплату за додаткове споживання електроенергії холодильниками, нагрівачами та іншою технікою. Їхні претензії стосувалися сплати саме за непонаднормове використання енергоресурсу.

Інший заступник начальника студмістечка, Євген Голеня, каже, що це вже не перший конфлікт, який намагається роздмухати одна й та ж група активістів. Він називає їх розбещеними, бо оплата за гуртожиток в університеті найнижча у Києві. Пан Голеня вважає, що помилки, які викликали невідповідність наказу ректора фактичному стану справ, якщо виявлять, усунуть, а гроші повернуть студентам. За його словами, адміністрація студмістечка активно займається цією справою і сподівається на мирне залагодження конфлікту.

Юрист Володимир Бондаренко вважає сумнівним відкриття кримінальної справи проти будь-кого з адміністрації вузу. На його думку, звернення потрібне більше для того, аби привернути громадську увагу до ситуації. До того ж, за його словами, ректор, якщо дорожить своїм добрим ім’ям, має провести службове розслідування, за результатом якого може звільнити директора студмістечка.

Анна МАРТЮШЕВА спеціально для “Хрещатика”

Bookmark and Share