Студенти опрацьовують Законопроект «Про студентське самоврядування»


На Молодіжному прес-клубі були присутні представники Осередків студентського самоврядування (ОСС) майже всіх вузів міста, заступник голови всеукраїнської та голова Миколаївської Народно-демократичної ліги молоді, голова робочої групи з розвитку студентського самоврядування в Україні – Павло Вікнянський.
П. Вікнянський розповів, що усвідомивши необхідність розробки окремого закону, який регулюватиме діяльність органів студентського самоврядування, було скликано робочу групу. До її складу ввійшли фахівці з юридичних питань, переможці та учасники Студентської республіки, студентські лідери та народні депутати. Вони поставили собі на меті змінити сумний стан студентського законодавства який на сьогодні обмежується лише Законом України „Про вищу освіту”, де є кілька пунктів, що стосуються студентського самоврядування та затвердженими вузівськими положеннями про органи студентського самоврядування (ОСС).
На день студентів влада зробила своєрідний подарунок студентам – зареєструвала запропонований НДЛМ проект Закону «Про студентське самоврядування». Але про його прийняття, поки не йдеться, триває робота по його вдосконаленню.
Прообразом законопроекту є– європейські нормативні акти, польський доробок, а також норми українського закону про місцеве самоврядування.
Павло Вікнянський наголосив: „Ми принципово вважаємо, що не треба вносити змін до Закону України „Про вищу освіту”, він і так переобтяжений. Студентам необхідний окремий закон”.
Дискусія також торкнулася теми становища нинішніх складів ОСС, чи залишаться вони на посаді, чи із введенням закону у дію, їх розпустять, уніфікації назви ОСС, а також шансів на те, що законопроект буде прийнятий. На що Павло відповів: „Враховуючи політичну ситуацію в країні і те, що у березні 2006 року відбудуться вибори, конфліктувати зі студентами навряд хто забажає. Тому саме у цей період (до виборів) можливе його прийняття, після – процес ускладниться”.
По завершенню круглого столу присутні домовилися потягом тижня надати свої побажання щодо вдосконалення законопроекту в Миколаївський НДЛМ. Звідти пропозиції надійдуть до Києва на опрацювання робочої групи робочої групи.

Довідка: Проект Закону України “Про студентське самоврядування в Україні” був розроблений за ініціативи Народно-демократичної ліги молоді робочою групою з питань розвитку студентського самоврядування в Україні на чолі з заступником голови НДЛМ Павлом Вікнянським. Законопроект був зареєстрований у парламенті на День студента, 17 листопада 2005 року, народними депутатами О.Петровим, К.Самойлик, С.Татусяком. У рамках лобістської кампанії “Студентам - окремий закон” по регіонах України вже відбулося понад 20 круглих столів із обговорення “студентського закону”.

Крістіна Бердинських

Bookmark and Share