26% випускників вузів цього року поповнять армію безробітних


Сьогодні Міністр праці та соціальної політики Михайло Папієв, як куратор Київської області від Уряду, побував на випускному вечорі Бородянської спеціалізованої школи №2. На широкий шлях дорослого життя стали 19 тисяч випускників області.

Виступаючи перед випускниками, Міністр наголосив, що орієнтація на європейські стандарти, впровадження європейських цивілізаційних норм і цінностей – стратегічна мета України. Нині перед нами постають нові завдання, які пов'язані з піднесенням на вищий рівень якості підготовки спеціалістів, в тому числі і закладами освіти Мінпраці. Вчорашні школярі – це та категорія населення, якій необхідно навчитися орієнтуватися в тенденціях на ринку праці, робити вибір між “хочу”, “можу” і “треба”.

Однією з проблем української молоді залишається питання першого робочого місця. “Верховна Рада прийняла відповідний закон, але залишаються питання юридичного та фінансового характеру щодо впровадження його в життя”, - вважає Михайло Папієв. Окрім того, Кабінет Міністрів зараз працює над тим, щоби для кожного молодого фахівця була цілком ясною і здійсненною перспектива розв'язання житлової проблеми.

Урядовець висловив припущення, що близько 26% випускників вузів цього року поповнять армію безробітних, зареєструвавшись на “біржі праці”. Найбільший попит на ринку праці сьогодні на робітничі професії. Не вистачає слюсарів, електриків, будівельників, фрезерувальників, а також офіціантів, кухарів… “Інтерес до робітничої професії з’явиться, якщо піднімати престиж цих спеціальностей. Також треба вести діалог із роботодавцем – щоб у токаря були нормальні умови праці, зарплата”, – стверджує Михайло Папієв. Зокрема, Уряд здійснює послідовні кроки, спрямовані на підвищення розміру мінімальної заробітної плати та поетапного її наближення до рівня прожиткового мінімуму для працездатної особи. Наприкінці 2007 року цей показник зросте до 81% і мінімальна заробітна плата становитиме 460 грн. на місяць. Водночас, як вважає керівник Мінпраці, кардинально змінить ситуацію на ринку праці запровадження Єдиної тарифної сітки (ЄТС). Таким чином, з’явиться можливість встановити оптимальну диференціацію в оплаті праці на користь стимулювання висококваліфікованих працівників. Наприкінці жовтня 2007 року Уряд планує запровадження ІІІ етапу ЄТС, а протягом 2008-го – вийти на європейську модель формування оплати праці кваліфікованих працівників.

Bookmark and Share