Студенти судяться з прем’єром


Про це заявив голова секретаріату Асоціації Олексій Кляшторний при передачі позовної заяви до Господарського суду міста Києва.

За його словами, постанова Кабміну суперечить 9 статті Закону України Про сприяння соціальному становленню молоді в Україні, що гарантує учням та студентам пільги на проїзд по території України залізничним, водним, автомобільним, міським (крім таксі) транспортом впродовж усього року.

"У липні і серпні більшість студентів проходить практику, що є офіційною частиною навчального процесу, а тому вони мають повне право користуватися знижками на проїзд", - вважає Кляшторний. Крім того, додав він, "студентам пільги потрібні і для поїздок на відпочинок, адже держава повинна піклуватися про збереження їхнього здоров’я".

Відповідно до інформації Кляшторного, проблема пільг піднімалася студентськими організаціями неодноразово. Востаннє - на парламентських слуханнях, присвячених проблемам молоді 20 грудня 2006 року. Тоді ж віце-прем’єр-міністр Дмитро Табачник пообіцяв, що питання пільг буде вирішено до кінця навчального року.

Голова секретаріату Української асоціації студентського самоврядування зазначив, що у разі бездіяльності Кабміну наступним кроком асоціації буде подача цивільних позовів. Він закликав надсилати на адресу організації квитки, що їх студенти придбали за повну вартість.

Інформаційну підтримку позову пообіцяла забезпечити Студентська рада Києва, заявила прес-секретар ради Мар’яна Манакова.

Сьогодні, 3 липня, відповідно до повідомлення прес-служби Президента України Віктора Ющенка, глава держави надіслав листа прем’єр-міністрові Віктору Януковичу з проханням особисто проконтролювати фінансування бюджетних програм, спрямованих на соціальну підтримку студентства.

У листі сказано: "Прошу взяти під особистий контроль своєчасність і повноту здійснення витрат на зазначені програми, доручити Міністерству фінансів України переглянути щомісячний розпис Державного бюджету України з метою більш пропорційного розподілу коштів із зазначених програм упродовж року".

Далі в листі зазначалося, що наразі фінансування деяких бюджетних програм, спрямованих на соціальну підтримку студентства, перебуває на низькому рівні.

Зокрема, дотепер не почалося фінансування заходів щодо програми Ремонт гуртожитків для учнів професійно-технічних навчальних закладів, студентів, недостатньо фінансується пільговий проїзд для студентів тощо. Заходи щодо фізичної і спортивної підготовки учнівської і студентської молоді за п’ять місяців цього року профінансовані тільки на 24,7% від річного плану, а фінансування пільгового проїзду студентів за той же період складає тільки 30,6% від плану на рік джерело: www.korespondent.net

Bookmark and Share