У Луцьку вшанували Романа Шухевича


Національним Альянсом було проведено опитування жителів міста Луцька стосовно їх поінформованості про діяльность генерала Романа Шухевича. Також активісти організації роздавали святкові листівки, у яких містилась інформація про діяльність Романа Шухевича.
В опитуванні, проведеному спеціально до Дня народження видатного Українського політичного і військового діяча Романа Шухевича, загалом взяло участь 100 осіб.
Отже, обробивши результати опитування, ми отримали наступні результати: реципієнти віком до 30 років переважно не знайомі з постаттю Романа Шухевича, натомість літні люди позитивно відгукувалися про діяльність Головного Командира УПА. Зрештою, на запитання: чи знаєте Ви, яка сьогодні дата в історії України зі 100 опитаних ствердно відповіло 40 осіб, заперечно – 60, інший варіант відповіді – 2. Не знають, хто такий Роман Шухевич 32 опитаних, знають – 65, інша відповідь – 3. Про активну діяльність генерала в ОУН-УПА позитивно відгукнулися 54 особи, негативно – 5, інше – 9. 53 учасники опитування вважають доцільним надання статусу героя України Роману Шухевичу, 11 – проти, інша відповідь – 4.
Як відомо, 30 червня 2007 року – 100 років від Дня народження українського політичного і військового діяча, Головного Командира Української Повстанської Армії (1943-1950), генерал-хоружного УПА Романа Шухевича, відомого під псевдонімами: Тарас Чупринка, Тур, Роман Лозовський, Чернець, Туча, Щука. Вже з 16 років він став на шлях національно-визвольної боротьби і до кінця життя залишився вірним справі визволення України.
Після окупації західних областей Червоною армією УПА під керівництвом Шухевича продовжувала боротьбу повстанськими методами. Під керівництвом Романа Шухевича УПА боролася як проти радянських окупантів, так і проти німецьких. За його участі проведено бойові акції проти польських поневолювачів. Як організатор штабу «Карпатської Січі», восени 1938 року брав активну участь у війні Карпатської України проти мадярських окупантів.
Час для дискусій минув. Україна має визнати справжніх героїв своєї країни. Нація, яка не визнає своїх героїв приречена на загибель, але ми не такі! І ми це доведемо!

Прес-служба ВОО «Національний Альянс»,
контакт: Сергій Шеремет, тел.: +38 068 139 93 60Bookmark and Share