Протягом весняної кампанії заплановано призвати 29 910 юнаків на строкову військову службу


Як повідомив Київський міський військовий комісар полковник Олександр Дублян, всього з Києва і Київської області буде призвано понад 1 000 осіб. З них 30% служитимуть у лавах Збройних Сил України, решта – у Державній прикордонній службі, Внутрішніх військ МВС тощо.
“Нинішня призовна кампанія характеризується тим, що є проблеми з комплектуванням Збройних Сил України призовниками, які за станом здоров’я можуть служити, проте за різних причин ухиляються від служби. Майже 6 000 фізично здорових юнаків не бажають виконувати громадянський обов’язок перед державою”, - зазначив він.
Полковник Олександр Дублян також зауважив, що підвищення вимог до стану здоров’я, освітнього рівня майбутніх солдатів, скорочення чисельності особового складу Збройних Сил України та поступовий перехід до комплектування посад солдатів, сержантів та старшин військовослужбовцями за контрактом пояснюється значно меншою чисельністю призовників цього року.
У ході весняної призовної кампанії на обласному збірному пункті постійно працює група професійно-психологічного відбору, а також юрисконсульт обласного військового комісаріату та спеціалісти обласного центру соціальної служби для молоді. Кожен з призовників проходить медичний огляд. Терапевт, окуліст, лор, психіатр, невропатолог, нарколог – загалом дев’ять медичних фахівців оглядають молодь та за загальним висновком визначають їх придатність до військової служби.

Голова міської військово-лікарської комісії полковник Володимир Вітковський повідомив, що визначити психічний стан призовника допомагає допризовний тест «Прогноз-2», який включає 80 питань різнопланового характеру. За його результатами визначають рівень психічної стійкості майбутніх захисників Вітчизни.

Варто додати, що всього цьогорічної весни на строкову військову службу заплановано призвати 29 910 чоловік. Зокрема, до лав Збройних Сил України – 22 000 чоловік, до Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України – 6 100 чоловік, до Державної прикордонної служби України – 1 000 чоловік та до Державної спеціальної служби транспорту – 810 чоловік.

Зокрема, з Хмельницької області цієї весни призвуть всього 920 осіб, з Рівненської – 900. З Черкаської області лави Збройних Сил України, Внутрішніх військ МВС України, державної прикордонної служби України, інші військові формування до кінця травня загалом поповнять 1030 юнаків. З Тернопільської області протягом квітня-травня призвуть на військову службу 710 громадян України.
Bookmark and Share