З початку року в Україні збільшилася громадська активність молоді та любителів здорового способу життя


Цю тенденцію відзначив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, посилаючись на дані Міністерства юстиції щодо реєстрації в країні у першому півріччі поточного року об’єднань громадян, інших громадських формувань, політичних партій та їх осередків, а також різноманітних громадських організацій.

Як на всеукраїнському, так і на місцевому рівні, за словами Міністра юстиції, були відчутними кілька спільних тенденцій.

Так, наприклад, найбільш популярним захопленням, на ґрунті якого українці об’єднувалися з початку 2007 року, була фізкультура і спорт. В областях новоутворені фізкультурно-спортивні об’єднання склали майже половину від усіх зареєстрованих громадських організацій. На всеукраїнському рівні цей вид громадської діяльності посів друге за популярністю місце.

Відчутну громадську активність виявляла також молодь, яка досить активно об’єднувалася у різноманітні громадські організації. Ця тенденція також була характерною як на місцевому, так і на всеукраїнському рівні.

Крім того, українці досить активно об’єднувалися на ґрунті професійних інтересів, було зареєстровано чимало жіночих, дитячих організацій, об’єднань ветеранів та інвалідів, національних та дружніх зв’язків, охорони природи, пам’ятників історії та культури, культурно-виховних об’єднань, науково-технічних товариств та творчих об’єднань тощо.

Загалом, кількість об’єднань громадян всеукраїнського статусу з початку року зростала з більшою інтенсивністю, ніж торік. Якщо протягом 2006 року в Україні було зареєстровано 211 громадських організацій, то за 6 місяців 2007 – вже 124. І, наприклад, нових профспілок протягом першого півріччя було зареєстровано стільки ж, скільки за увесь минулий рік разом взятий.

А от політична активність українців з початку року помітно знизилася. Так, за перші шість місяців року в Україні було зареєстровано 4 політичні партії. Це складає лише третину від кількості партій, зареєстрованих протягом 2006 року.

Що стосується осередків політичних партій, які реєструються в регіонах, то тут, за словами Міністра юстиції, тенденція до зменшення політичної активності громадян є ще виразнішою. Якщо протягом 2006 року в Україні було зареєстровано понад 7,1 тис. структурних осередків політпартій, то за півроку поточного в регіонах було утворено лише трохи менше 600 партійних підрозділів.

Bookmark and Share