Шановний Вікторе Федоровичу!


Доцільність існування цих пільг, аналогічні яким діяли в колишньому Союзі РСР та зараз діють у переважній більшості європейських країн, визначається тим, що студенти стаціонару, основним заняттям є навчання, фізично не здатні без шкоди для свого здоров’я або якості освіти поєднувати його з оплачуваною працею впродовж повного робочого дня. Тому дорогі та дедалі зростаючі в ціні транспортні видатки є фінансово непідсильними для переважної більшості з них у разі оплати за повною вартістю.

Разом з тим, впродовж останніх років українські залізниці, які знаходяться в управління Держаної адміністрації залізничного транспорту “Укрзалізниця”, протягом двох літніх місяців (липня та серпня) фактично не надають студентам пільги на проїзд, посилаючись на постанову Кабінету Міністрів України від 05 квітня 1999 р. № 541 “Про затвердження Порядку надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України”, що протиправно звужує надані Законом студентам соціальні гарантії.

Зважаючи на це, 18 червня 2007 цього року ВМГО “Українська асоціація студентського самоврядування” направила Вам лист (вих. № 035-07), в якому вкотре була поставлена вимога негайно відновити права студентів на пільговий проїзд залізницею влітку. Однак на даний момент протизаконне позбавлення студентів права на пільговий проїзд продовжує мати місце.

Шановний Вікторе Федоровичу! Від імені понад 200-тисячної громади студентів столиці України Студентська рада міста Києва підтримує вимогу невідкладного відновлення студентських пільг на проїзд залізницею у літні місяці. Просимо Вас особисто втрутитися у дану ситуацію та вжити заходів, які знаходяться у Вашій компетенції, для якнайшвидшого розгляду Урядом даного питання і відновлення порушених прав студентів.

З повагою та сподіванням на Вашу підтримку,
Студентська рада міста Києва
Bookmark and Share