ЦЬОГОРІЧ У ВОЛИНСЬКИХ ВНЗ ОЧІКУЄТЬСЯ БУМ


Уже на сьогодні приймальні комісії зареєстрували більше 50% заяв. Якщо темпи збережуться, слід очікувати «гарячої» вступної кампанії. Головною причиною такого ажіотажу є, насамперед, розпорядження МОНУ щодо збільшення кількості державних замовлень на окремі спеціальності. В Луцькому державному технічному університеті такими є технічні та будівельні спеціальності, у ВДУ ім. Лесі Українки – філологія, туризм і готельне господарство, документознавство та інформаційна діяльність.
Серед інших чинників – зменшення потоку «чорнобильців» і збільшення кількості заяв, підкріплених сертифікатами зовнішнього тестування. Цьогоріч лише «чорнобильці» першої та другої категорій, а також ті, кому на момент подачі документів не виповнилося 18 років, мають право вступу до вищого навчального закладу на позаконкурсній основі, на усіх решта поширюється право переважної більшості (тобто, при однаковій кількості балів перевага буде надана абітурієнту із забрудненої зони). Щодо власників сертифікатів, то при наявності золотої медалі та максимальній кількості балів зі спеціальності вони приймаються до навчального закладу поза чергою.
Усе це не стосується приватних вузів, вступ до яких відбувається на платній основі, що, однак, не гарантує п’ятирічного перебування студентів, якщо вони не навчаються або не оплачують цього навчання.

ВОЛИНСЬКИМ ВУЗАМ ПРОЛІЦЕНЗОВАНО НОВІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ –

ЖУРНАЛІСТИКА Й ЕКОНОМ-КІБЕРНЕТИКА.
Як повідомив на засіданні Луцького прес-клубу реформ відповідальний секретар ВДУ ім. Лесі Українки Андрій Слащук, днями університет отримав ліцензію на відкриття нової спеціальності на філологічному факультеті – журналістика. Такий фах уже з вересня цього року матимуть змогу здобувати 25 студентів, 3 із яких – на державній формі навчання.
Луцький гуманітарний університет цьогорічної вступної кампанії оголосив набір студентів на спеціальність «економ-кібернетика».


АБІТУРІЄНТИ НА ХАБАРНИЦТВО НЕ СКАРЖАТЬСЯ

На телефони довіри, які існують у кожному вищому навчальному закладі, ніхто не звертається. Про це у Луцькому прес-клубі реформ повідомили перший проректор ЛДТУ Володимир Середа і відповідальний секретар приймальної комісії ВДУ ім. Лесі Українки Андрій Слащук.
Причина – всім зрозуміла. Підтвердженням тому – слова начальника спецвідділу по боротьбі з хабарництвом УМВС України у Волинській області Сергія Матвійчука, котрий зазначив, що оперативна інформація з приводу хабарництва є, проте вона не підтверджена заявами. Відповідно – це не дає підстав для арешту.
Загалом Сергій Матвійчук повідомив, що у міжсесійний період у навчальних закладах Волині виявлено 19 фактів хабарництва, які, проте, поки не оприлюднюються, оскільки відсутні вироки апеляційного суду.

Луцький прес-клуб реформ
Вул. Шевченка, 14 (2 пов.)
(0332) 72-45-48, 8-066-203-50-31
e-mail: lutsk@cure.org.ua
http://lutsk.cure.org.ua
Bookmark and Share