«ДІЯЛЬНІСТЬ ШКІЛ ПОЛІТИЧНИХ СТУДІЙ СПРЯМОВАНА НА НАВЧАННЯ ПОЛІТИКІВ МАЙБУТНЬОГО – І ЧАСТО ЦЕ МАЙБУТНЄ Є НЕ НАДТО ВІДДАЛЕНИМ», – ЗАЗНАЧИВ ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР РАДИ ЄВРОПИ ПІД ЧАС ЛІТНЬОГО УНІВЕРСИТЕТУ ДЕМОКРАТІЇ


У своїй промові Террі ДЕВІС, Генеральний секретар Ради Європи зазначив, що діяльність Шкіл політичних студій високо оцінюється у державах, де вона впроваджується, а їх основне завдання – це «навчання політиків майбутнього – і часто це майбутнє є не надто віддаленим». Як приклад він навів те, що заключну промову під час Другого Літнього Університету Демократії виголосить Олівер Дуліч з Сербії – в минулому році учасник, а на сьогодні – новообраний спікер парламенту Сербії. Т.ДЕВІС також окреслив своє бачення перспектив розвитку Ради Європи і зазначив, що «інколи нас критикують за те, що ми буваємо дуже м’які, і буває, що ця критика справедлива. Однак ми не повинні забувати один важливий момент – Рада Європи – це не конкурс краси чи показ мод. Це місце роботи. Всі країни, які приєдналися до нас, зробили це добровільно і обіцяли поважати правила. Ми тут, щоб їм допомагати, і поки є прогрес, членство виглядає виправданим і зрозумілим… Європа, побудована в Раді Європи, не є теорією… Ми займаємося якістю життя, і ми прагнемо досягти такої якості, від якої б громадяни Європи отримували користь, а не в яку б просто вірили».

У ході п’ятиденного заходу в стінах Парламентської Асамблеї Ради Європи учасники обговорили три блоки питань: «Європейські стратегії та національна політика: разом формуючи спільний простір», «Ідентичність, національність та громадянство в демократичному суспільстві», «Передумови демократичного суспільства: як побудувати культуру демократії, яку б поділяли всі європейські країни». У рамках Літнього Університету Демократії відбулася серія конференцій та круглих столів із різноманітної тематики (від європейських стандартів демократії до проблем енергетичної політики), а також двосторонні зустрічі Шкіл політичних студій (зокрема, між школами із Російської Федерації та Грузії, Вірменії та Азербайджану, тощо).

У Підсумковій декларації, схваленій за наслідками дискусій, учасники наголосили, що «вирішення питання ідентичності є визначальним для побудови стабільної демократичної Європи: формування європейської ідентичності створить підґрунтя для підтримки всіма громадянам Європи спільного проекту та поглиблення поваги до національних ідентичностей», а також підтвердили свій намір «через мережу випускників, робити індивідуальні та колективні кроки для того, щоб підтвердити, що Європа та її інституції є близькими до інтересів своїх громадян, таким чином роблячи внесок у втілення справді демократичного європейського проекту».

Серед доповідачів Другого Літнього Університету були – Террі ДЕВІС, Генеральний секретар Ради Європи, Борис ТАДИЧ, Президент Республіки Сербія, Джордж СОРОС, Голова Фонду «Відкрите суспільство», Томас ХАММАРБЕРГ, Комісар з прав людини Ради Європи та інші високоповажні гості.

Мережа шкіл політичних студій включає п'ятнадцять інституцій і є ініціативою Ради Європи, започаткованою у 1992 році з метою формування, навчання та підтримки нової генерації політиків, державних службовців, лідерів громадянського суспільства, підприємців, журналістів, юристів у державах Центральної та Східної Європи. Українську школу політичних студій було започатковано у листопаді 2005 року. Партнером в Україні виступає Лабораторія законодавчих ініціатив.Дивись також:

Програма Другого Університету Демократії

Підсумкова Декларація Другого Літнього Університету Демократії

Список учасників Української школи політичних студій

Вступна промова Террі ДЕВІСА, Генерального секретаря Ради Європи

Відео-презентація

Фотогалерея

Постер

http://www.parlament.org.ua/index.php?action=news&ar_id=1647&as=0Bookmark and Share