Пінчук про Ющенка: на сьогодні обіцянки так і залишились лише обіцянками – жодного конкретного «кроку назустріч людям» не зроблено


Редакція «МП» отримала відкритого листа народного депутата, молодіжного лідера Андрія Пінчука з приводу листа Президента з вимогою забезпечити повноцінну фінансову підтримку студенства.

Зокрема, в листі йдеться:

«Як відомо, 3 липня 2007 року Президент В. Ющенко направив лист на ім’я Прем’єр-міністра України В.Ф. Януковича щодо необхідності забезпечення повноцінного фінансування бюджетних програм, спрямованих на соціальну підтримку студентства. В листі йдеться про низький рівень фінансування деяких бюджетних програм, а саме «Ремонт гуртожитків для учнів професійно-технічних навчальних закладів, студентів», недостатньо фінансується пільговий проїзд для студентів тощо.

Але, на чому базуються такі висновки, невідомо. Адже, реалізація вищезазначених та інших «студентських» програм є пріоритетним напрямом діяльності Уряду В.Ф. Януковича, про що свідчать кошти, які виділяються згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» на забезпечення навчального процесу вузів та професійно-технічних навчальних закладів за державним замовленням, на підтримку студентської молоді, а саме: у повному обсязі профінансовано видатки на виплату державних премій та стипендій в галузі освіти, науки і техніки; на видання, придбання та зберігання і доставку підручників та посібників для студентів; на підтримку науково-освітянської преси; виплату стипендій тощо.

Чи не за прем’єрства Віктора Федоровича на 13 відсотків збільшено мінімальний розмір стипендій студентам; на 100 відсотків профінансовано заходи за програмою «Інформатизація та комп’ютеризація шкіл та ПТУ» (за чотири місяці 2007 року було виділено 4,5 млн. гривень)? До речі, необхідно відмітити, що Уряд Ю. Єханурова у січні – травні 2006 року на комп’ютеризацію шкіл коштів взагалі не виділяв.

Нарешті, Кабінетом Міністрів прийнята Концепція Державної програми «Студентський та учнівський гуртожиток» на 2007 – 2010 роки. У поточному році передбачено фінансування зі спеціального фонду держбюджету програми «Реконструкція та ремонт гуртожитків для учнів професійно-технічних та студентів вищих навчальних закладів» у обсязі 25 млн. гривень. Помісячним розписом спеціального фонду такі видатки передбачено здійснювати починаючи з липня. У свою чергу, спеціальний фонд має джерелом свого фінансування кошти від продажу землі і нематеріальних активів. До речі, така практика планування коштів на реконструкцію та ремонт гуртожитків за рахунок коштів спеціального фонду була розпочата попередніми Урядами. Зокрема, у Законі України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» видатки на вказані цілі також були заплановані по спеціальному фонду і через ненадходження коштів від продажу землі і нематеріальних активів фінансування програми не здійснювалось.

Також підтвердженням підтримки студентської молоді сьогоднішнім Кабміном є виділення коштів для надання молодим громадянам пільгових довгострокових кредитів на здобуття вищої освіти (14,7 млн. гривень).

Крім того, необхідно зазначити, що тільки протягом чотирьох місяців обсяг видатків на освіту в загальній сумі видатків зведеного бюджету перевищив відповідні річні показники Урядів Ю.Єханурова та Ю. Тимошенко, і склав 21,5 відсотків (Урядом Ю.Єханурова всього на освіту в 2006 році було виділено 19,3 відсотків всіх бюджетних видатків за рік, за керівництва Уряду Ю. Тимошенко видатки на освіту були ще менші – всього 18,9 відсотків всіх видатків зведеного бюджету)

Щодо пільгового проїзду студентів.
Як це не прикро, на сьогоднішній день дана тема набуває політичного забарвлення. Напередодні передвиборчої компанії до Верховної Ради України деякі політичні сили намагаються використати цю проблему для посилення власного впливу серед студентської молоді, Але це лише виборча технологія – жодних конкретних кроків у даному напрямі зроблено не було, навіть тоді, коли представники «помаранчевих сил» були при владі. Так, фінансування цієї програми Урядом Ю. Єханурова було на чверть менше, ніж Кабінетом Міністрів України на чолі з В.Ф. Януковичем. У поточному році на пільговий проїзд студентів та учнів ПТУ було вже виділено 9,8 млн. гривень із запланованих 31,9 мільйона гривень, що на 10 мільйонів гривень більше, ніж було у минулому році. Причому, за оперативними даними Державного казначейства України видатки державного бюджету на пільговий проїзд студентів профінансовані стовідсотково.

Заради об’єктивності, слід зазначити про основні положення програми кандидата на посаду Президента України В. Ющенка, а саме: створення нових робочих місць з гідною заробітною платою; протягом року повернути людям борги із виплати зарплат; поновити 10-річний термін навчання у середній школі з 5-бальною системою оцінки знань; відокремити бізнес від влади; провести справжню політичну реформ;, зламати тенденцію скорочення чисельності населення України; гарантувати якісну та безкоштовну медичну допомогу жінкам при народженні дитини і багато іншого…

Але ми можемо впевнено сказати, що на сьогодні обіцянки так і залишились лише обіцянками – жодного конкретного «кроку назустріч людям» не зроблено, вже не кажучи про всі 10. Можна сказати навіть точніше - зроблено як мінімум «10 кроків від людей». Така сьогоднішня реальність. І це не зважаючи на великий кредит довіри українського суспільства, формування 2 «своїх» Урядів. І що ми маємо - жодного відчутного результату. Лише лозунги, декларації і відсутність чітких та реальних програм виконання власних обіцянок. Це характерна риса помаранчевих.

Жодного разу у стінах Верховної Ради ні один з «помаранчевих прем’єр-міністрів» - ні Тимошенко, ні Єхануров - не звітували про виконання взятих перед українським народом зобов’язань. Ми чули лише популістичні промови, основним завданням яких був власний піар та демагогія «як зробити всіх щасливими, не зробивши нічого конкретно».

Шановний Вікторе Андрійовичу! Я, як народний депутат України і просто громадянин України, хочу звернутися до Вас з проханням припинити спекулювати на соціальних проблемах наших співгромадян, і студентів зокрема. Потрібно припинити займатися «дешевим популізмом, піаром». На мій погляд, існує необхідність у здійсненні конкретних кроків, спрямованих на підтримку студентства, а не займатися публіцистикою. Очевидно, у Вас є відповідні владні повноваження.

Принагідно, хочу зазначити, що в 2001 році при Президентові України була створена Всеукраїнська студентська рада. Але, нажаль, на сьогоднішній день вона не працює. Це питання виключно у Вашій компетенції. Давайте будемо спільно працювати заради нашого студентства. Переконаний, що це абсолютно вірний шлях. За допомогою популістських заяв та декларацій не можна вирішити питання студентської молоді нашої країни.

Сподіваюся на Ваше розуміння.
Пінчук Андрій, народний депутат України»

Джерело: Молодіжна правдаBookmark and Share