ІНІЦІАТИВНА МОЛОДЬ ПРИБИРАТИМЕ ЛУЦЬКІ ПАРКИ


Як повідомила Ірина Мельник – одна із ініціаторів акції – все почалося з того, що на вихідні молоді люди пішли відпочивати. Прибережна територія річки Сапалаївка була вкрита пластиковими та скляними пляшками, поліетиленовими пакетами, консервними та іншими «залишками розкоші». Кілька людей взялося за прибирання, проте виявилося, що зібране сміття нікуди було викинути – ні на території парку, ні на його околицях не виявилося жодного смітника, а через кілька днів після прибирання парк знову набув жахливого вигляду.
Саме тоді молоді люди вирішили організувати акцію, яка відбудеться 21-22 липня. Всім учасникам облагородження паркової території, яка, до речі, сесією Луцької міської ради надана в постійне користування директору луцького зоопарку п. Гончарову ще в 2001 р., організатори нададуть весь необхідний інвентар і знижку на концерт «Велика руханка», під час якого планують розповсюдити анкети з метою об’єднання ініціативної і небайдужої молоді у волонтерський корпус. «Ми хочемо зібрати контакти, щоб у майбутньому оперативніше організовувати подібні флеш-моби. Сподіваємося, що хоча б 50 людей ми зможемо об’єднати», – зазначила Ірина Мельник.
Під час акції молоді люди не лише прибиратимуть парк ім. 900-річчя м. Луцька, а й звертатимуться до мешканців з проханням не смітити, роздаватимуть пакети для сміття тощо. Департамент ЖКГ Луцького міськвиконкому пішов назустріч ініціативним людям і погодився поставити в парку бетонні смітники. Щоправда, їх легко розбити. Металеві ж контейнери – дорогі: вартість одного 2400 грн. Той, що був встановлений на вул. Софії Ковалевської, вкрали.
«Основна причина такої ситуації – культурний рівень наших громадян, – переконаний директор департаменту містобудування Луцької міської ради Георгій Шевчук. – Дітей потрібно виховувати змалку, а от дорослих ми не навчимо – їх потрібно заставити». Одним із методів формування культури стане муніципальна міліція, створення якої буде ухвалено на найближчій сесії міськради. Основним завданням цієї структури стане охорона громадського порядку і культури в місті Луцьку. Щодо згаданого парку, в якому відбуватиметься акція, пан Шевчук наголосив, що дбати про його зовнішній вигляд зобов’язаний пан Гончаров, а невиконання цього пункту договору є прямим приводом до його розірвання. З іншого ж боку, Георгій Шевчук вважає, що «кожен клаптик повинен мати свого господаря» і позитивних прикладів у Луцьку достатньо.

Контакти:
Богдана Стельмах, координатор:
72-45-48, 8-066-203-50-31, e-mail: lutsk@cure.org.ua
Луцький прес-клуб реформ
Вул. Шевченка, 14 (2 пов.)
(0332) 72-45-48, 8-066-203-50-31
e-mail: lutsk@cure.org.ua
http://lutsk.cure.org.uaBookmark and Share