Міністерство освіти та науки України шукає „неугодних” або історія одних „найпрозоріших” виборів до Колегії Всеукраїнської Студентської Ради!


В червні місяці, в НТУУ «Київський політехнічний інститут» в Києві відбулася IV Конференція Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України. На конференції зібралися лідери органів студентського самоврядування зі всієї України. Були внесені зміни до положення про Всеукраїнську студентську раду та обрана нова Колегія. Проте її склад досі не оприлюднений.
Виглядає абсурдним той факт, що обробка протоколів регіональних зборів триває вже більше 2 тижнів, супроводжуючись зібранням характеристик від Ректорів ВНЗ, попре те що кожен член колегії вже був оголошений перед конференцією студентів. Процедура підтвердження непередбачена положенням, в якому чітко написано що "… Члени Колегії обираються на Регіональному зібранні відповідної області, АР Крим, міст Києва та Севастополя."
Іншого непередбачено положенням. Виходить, що Секретаріатом планується здійснення масштабної ревізії для усунення „неугодних” членів Колегії. „Неугодними” вони стали через бажання якісно змінити діалог з Міністерством освіти та науки. За останні два роки (роки існування ВСР) не зроблено жодної реальної справи для студентів. Іде звичайне загравання Міністерства із студентами, їх інтересами та правами.
Одразу ж по закінченні конференції Всеукраїнської Студентської Ради при Міністерстві Освіти і Науки України, за ініціативи членів Колегії ВСР було здійснено депутатський запит на Міністра Освіти і Науки України Станіслава Ніколаенко, з вимогою надати інформацію про новий склад Колегії ВСР при МОН. Відповідь на запит, отримана 4 липня, виправдала підозри щодо намагання Міністерства штучно вплинути на склад новообраної колегії. З відповіді видно, що зараз хтось взяв на себе повноваження визначати та підтверджувати статус члена Колегії ВСР при МОНУ хоча це виключно в повноваженні обласних зібрань студентів!
Тобто своїм листом міністерство оприлюднило офіційну позицію що до ВСР, поставивши під сумнів рішення Студентських Регіональних Зібрань, а як слідство обрання членів Колегії ВСР, тобто Нас з Вами!

Насправді колегія ВСР буде зібрана найближчим часом у складі який було обрано на регіональних зібраннях в межах IV конференції, в той чи інший спосіб, без участі Секретаріату, з метою розблокування роботи Всеукраїнської Студентської Ради, обрання нового складу Секретаріату, та для вирішення поточних проблем студентства.

Bookmark and Share