В Польщі триває акція «Пам'ять без кордонів – 2007»


Українська делегація у складі 20 молодих людей має на меті відновити три занедбані цвинтарі, на яких поховані наші земляки. Обрані цьогоріч кладовища знаходяться у трьох різних селах Люблінського воєводства: Ласків, Верешин та Модринь.
Робота з відновлення могил українців триває вже п’ятий день. На разі молодь працює у селі Ласків повіту Мірче Люблінського воєводства. Тут вже майже наведено остаточний зовнішній лад. Територію цвинтаря очищено від зайвих дерев, кущів, рослинності. Нині проводиться цементування для встановлення огорожі. На тих місцях, де були віднайдені пошкоджені хрести, волонтери встановлюють нові дерев’яні, інші пам’ятники максимально відчищають. Відомо, що уже в найближчі два дні цвинтар в селі Ласків буде повністю відновлений.
Наступними місцями роботи волонтерів акції «Пам'ять без кордонів – 2007» стануть кладовища у селах Верешин та Модринь того ж таки Люблінського воєводства. Тут також планується навести порядок, очистивши цвинтар від зайвої рослинності і сміття.
На початку заходу учасників акції відвідав Архієпископ Люблінський і Холмський Авель (Польська Православна Церква). Ознайомившись зі станом справ на цвинтарях, умовами роботи та проживання волонтерів, архієпископ благословив молодих людей на плідну працю.
Для ефективного ведення роботи на місці здійснюється співпраця з органами місцевої державної влади. По завершенні акції для волонтерів планується проведення екскурсії в містах Люблін та Замость.
«Відновити усі до єдиної могили українців – це наш святий обов’язок, – переконаний керівник української делегації Сергій Годлевський. – Цьогорічний захід є важливим у тому сенсі, що вперше відбувається відновлення цвинтарів на історично українських землях. Хочеться сподіватись, що наступного року органи влади знайдуть спосіб масштабнішої підтримки нашої програми і ми суттєво збільшимо фронт робіт на відновленні українських цвинтарів в Польщі».
Захід відбувається за фінансової підтримки Управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації, відділу сім’ї та молоді Луцького міськвиконкому та міського голови – Богдана Шиби. З польської сторони захід підтримують Люблінсько-Холмська єпархія Польської православної церкви та Товариство українців в Любліні.

Прес-служба ВМГО «Національний Альянс»
Ірина Качан
Bookmark and Share