Українські батьки дітей реєструють неохоче


Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, поточного року в середньому близько 2,5% батьків в Україні порушили вимоги законодавства та зареєстрували своїх новонароджених дітей із порушенням термінів. При цьому, за словами Міністра юстиції, постійними та багаторічними лідерами з неквапливості залишаються мешканці Києва та Одеської області, де випадків несвоєчасноної реєстрації народження дитини фіксується у 2,5 рази більше ніж в середньому по Україні.

Олександр Лавринович, нагадав, що місячний термін для реєстрації новонародженої дитини був введений 1 січня 2004 року Сімейним кодексом України. Кодексом також передбачено відповідальність батьків у вигляді сплати штрафу, якщо дитину без поважних причин не було зареєстровано у встановлений термін. Міністр повідомив, що щороку в Україні за це штрафується від 2 до 4 відсотків батьків.

З початку 2007 року в Україні було несвоєчасно зареєстровано 5270 немовлят з 225679 новонароджених.

У процентному співвідношенні, найбільше таких порушень зафіксовано у Києві та Одеській області – відповідно 6,2 та 4 відсотки.

Крім того, понад 3 відсотки немовлят було несвоєчасно зареєстровано у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській областях та Севастополі. Від 2 відсотків – в Луганській, Закарпатській, Київській, Сумській, Херсонській, Черкаській областях та Криму. У межах 1,5 відсотка порушень зафіксовано в Вінницькій, Донецькій, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Тернопільській та Чернігівській областях.

Найдисциплінованіші ж батьки проживають у Волинській, Рівненській та Хмельницькій областях. За словами Олександра Лавриновича, з початку року тут були зафіксовані одиничні випадки несвоєчасної реєстрації народження дітей, які складають менше 0,5 відсотка від загальної кількості новонароджених у цих регіонах у 2007 році.

Bookmark and Share