Говерла знову зібрала молодіжних лідерів УкраїниВже втретє щорічний табір Всеукраїнської молодіжної громадської організації „Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) об’єднав під Говерлою молодіжних лідерів із багатьох регіонів України. Традиційно із 14 по 17 липня десятки молодих людей зібралися на Закарпатті в урочищі Козьмещик, що на Рахівщині. Місце дислокації табору вибране невипадково, адже окрім виконання навчально-відпочинкової програми, учасниками таборівки було здійснено символічне сходження на г.Говерлу, присвячене 17-ій річниці проголошення Декларації про державний суверенітет України.
За підсумками 2006 року „Фундація регіональних ініціатив” була визнана авторитетним українським тижневиком „Дзеркало тижня” найуспішнішою молодіжною громадською організацією України. Табір ФРІ „Лідер-2006” також залишив помітний відбиток у молодіжному житті країни, адже об’єднав 124 учасника із найрізноманітніших куточків України, представників регіональних осередків ФРІ, декількох дружніх молодіжних організацій, а також закордонних гостей (середній вік учасників становив 21 рік). Усі вони мали змогу відкрити та розвинути у собі лідерські якості (що відповідало основним завданням навчально-виховної програми табору) завдяки різноманітним тренінгам, лекціям, семінарам, зокрема Олександри Романцової („Індивідуальне лідерство”, „Психологія управління”), Юлії Татенко („Робота в команді”), Олександра Солонтая („Історія розвитку молодіжного руху в Україні”), Івана Гоменюка („Піар”, „Діяльність судів”).
Цьогорічний табір ФРІ „Лідер-2007” дещо змінив специфіку. Його метою було удосконалення взаємозв’язку та координація роботи представників керівних органів регіональних осередків ФРІ, а також всеукраїнського керівництва. Таким чином табір поступово якісно змінює свій формат: звузилось та обмежилося коло учасників (табір відвідало півсотні молодих людей Закарпаття, Львівщина, Івано-Франківщина, Рівненщина, Крим, Київ, Кіровоградщина, Дніпропетровщина, Сумщина, Харківщина, Вінниччина), середній вік учасників – 22 роки), проте підвищились вимоги до кожного з них. Так само певні зміни відбулися і в навчальній програмі: замість тренінгів та семінарів більшість часу учасниками було відведено для обміну досвідом, презентацій найкращих регіональних проектів та заходів, плануванню роботи організації та її подальшого впливу на молодіжний рух України тощо.
Серед найяскравіших проектів „Фундації” у 2006-2007 роках були: кінофестиваль українських фільмів „Наше кіно” (реалізований у Криму Сімферопольською ФРІ спільно з партнерами, у тому числі Міністерством культури України), проект, спрямований на покращення благоустрою міста „Велике сміття великого міста” (Дніпропетровська ФРІ), євроінтеграційний проект „Євробас”, що став кращим проектом україно-німецько-польської співпраці (Харківська ФРІ), проект Моніторингу державної молодіжної політики (Кіровоградська ФРІ), мистецький проект підтримки молодих письменників та художників Закарпаття „Карпатська саламандра” (Ужгородська ФРІ) та багато інших.
Не могло залишитись поза увагою молодих лідерів і питання найближчих виборів, а саме ролі, участі та завдання молоді у контексті виборчої кампанії-2007. Саме з цією метою всеукраїнським керівництвом ФРІ був презентований проект мобілізації молоді у передвиборчий період, наслідком якої має стати забезпечення якомога більшого та чіткішого відображення інтересів української молоді у програмах УСІХ політичних сил, а згодом – практичного втілення та реалізації цих програм.
Проте „Фундація Регіональних Ініціатив” не забуває про ще одне із своїх стратегічних завдань – залучення до молодіжної активності якомога більшої кількості молодих українців та виховання нових молодих лідерів. З цією метою у серпні цього року організацією заплановане проведення ще одного табору „Крок до лідерства-2007”, який проходитиме на Міжгірщині поблизу озера Синевир. Взяти участь у ньому зможе широке коло молодих людей віком від 14 до 35 років: члени ФРІ, представники дружніх молодіжних організацій, активісти студентського та шкільного самоврядування, громадсько активні молоді люди тощо.

Bookmark and Share