„Молодь за зелені Карпати”


Русла закарпатських водоймищ стають чистішими зусиллями молодих соціалістів — Закарпатська обласна організація Спілки Молодих Соціалістів спільно з благодійним фондом "Європейський Дім" та Управлінням у справах молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації 16-17 липня провели перший етап проекту "Молодь за зелені Карпати".

Проект, розроблений ЗОО СМС, передбачає очищення русел водоймищ окремих сіл Закарпаття активістами СМС, студентською молоддю та місцевим населенням. Першими селами, в яких побували активісти стали Забродь та Стужиця. Метою заходу є не лише прибирання. Так організатори прагнуть привернути увагу громадськості до екологічних проблем, виховання культурного і усвідомленого ставлення молоді та громад до природи, зокрема до річок. „Психологію ставлення до навколишньої середовища молодої людини ще можна змінити”, — каже лідер Закарпатської СМС Василь Граб, — „Тому ми намагаємось залучити до проекту якнайбільше молоді, адже сподіваємося, що юнаки, які візьмуть в ньому участь, змінять своє ставлення до екологічних проблем”.

Щовесни, коли тане сніг і рівень води в закарпатських річках значно підіймається, на їх поверхні тонни сміття пливуть до сусідніх Румунії, Угорщини, Словаччини. Причиною цього є байдужість як відповідальних осіб, так людей, що живуть біля цих водойм і користуються нею. Їх спільна відповідальність у справі збереження річок відіграє вирішальну роль, тому проект спрямований саме на них.

Місця проведення акцій обрано не випадково. Села розташовані безпосередньо, або поблизу території Ужанського національного природного парку, які тим не менш, так само засмічені. Лише в Заброді, на півкілометровій ділянці молодь зібрала пів вантажівки сміття. Відтак результатом заходу стануть не лише очищені території, привабливі для туристів, але й збереження національного природно-заповідного фонду.

Другий етап проекту „Молодь за зелені Карпати” буде проведено у селі Синевір, під час фестивалю „На Синевір трембіти кличуть”. Але і на цьому робота проекту не припиниться. За результатами заходів СМС підготує та надрукує інформаційну брошуру, відвідає низку сіл з лекціями, паралельно проводячи очистку русел в інших регіонах області, запрошуючи до співпраці та ділячись досвідом з іншими молодіжними організаціями.

При використанні інформації прохання посилатися на прес-службу Закарпатського обкому СПУ.

Bookmark and Share